Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره مدیریت بحران در بخش کشاورزی جهادکشاورزی هرمزگان خبر داد:

رئیس اداره مدیریت بحران در بخش کشاورزی جهادکشاورزی هرمزگان گفت: کارگزاران بیمه جهت ارزیابی خسارت سیل به بخش کشاورزی منطقه جاسک اعزام شده اند.

اعزام کارگزاران بیمه جهت ارزیابی خسارت سیل به بخش کشاورزی جاسک

به گزارش خبرنگار ایانا در هرمزگان، روح الله رمضان پور در خصوص آخرین اقدامات انجام شده جهت جبران خسارت وارده ناشی از وقوع سیل اخیر در شهرستان جاسک اظهار کرد: در حال حاضر جهت تغدیه دام، 60 تن سبوس رایگان بین 960 دامدار خسارت دیده توزیع شده است.

وی همچنین افزود: 20 تن جو رایگان نیز بین دامداران 14 روستا خسارت دیده توزیع شده است.

رئیس اداره مدیریت بحران در بخش کشاورزی جهادکشاورزی هرمزگان در ادامه از تامین بذر رایگان کلزا و جو جهت کشت مجدد و احیاء بخشی از اراضی کشاورزی خسارت دیده در سیل اخیر داد و افزود: کارگزاران بیمه نیزجهت ارزیابی خسارت سیل به منطقه اعزام شده اند.

رمضان پور با اشاره به اینکه تاکنون 11 کیلومتر جاده بین مزارع در شهرستان جاسک بازگشایی شده است، خاطرنشان کرد: چهار دستگاه بولدوزر و یک دستگاه لودر جهت بازگشایی جاده های بین مزارع به منطقه اعزام شده است.

وی همچنین در ادامه مرمت سیل بند به طول 2 کیلومتر را از دیگر اقداماتی دانست که در شهرستان جاسک انجام شده است.

این مسوول ابراز داشت: جمع آوری ودفن بهداشتی یک هزار و 520 راس دام تلف شده ، آغاز عملیات سم پاشی واحدهای دامی و انجام سم پاشی دروسعت 1100 مترمربع و انجام واکسیناسیون دامی به تعداد 700 راس باتوجه به احتمال شیوع بیماری های دامی و سرمای هوا از اهم اقداماتی است که تاکنون در شهرستان جاسک انجام شده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید