Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از رشد13 درصدی در جوجه ریزی و تولید گوشت مرغ در 9 ماه سالجاری خبر داد.

رشد 13درصدی در جوجه‌ریزی و تولید گوشت مرغ در 9 ماه سال جاری

به گزارش خبرنگار ایانا از هرمزگان ، طهماسب غلام پور اظهار کرد: در 9 ماهه سال جاری بالغ بر 13 میلیون قطعه جوجه ریزی در سطح مرغداری های استان صورت پذیرفته و بیش از 26 هزار تن گوشت مرغ تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد داشته است.

وی در خصوص دلایل افزایش جوجه ریزی و تولید گوشت مرغ افزود: از مهمترین دلایل افزایش جوجه ریزی و تولید گوشت مرغ می توان به فعالیت مجدد واحدهای تعطیل و غیر فعال، تامین نهاده های طیور، تعادل در عرضه و تقاضا و نیاز بازار به گوشت مرغ اشاره کرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در ادامه به تولید 35 هزار تنی گوشت مرغ تا پایان سالجاری  اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان سالجاری بالغ بر 17 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری صورت پذیرد که تولید بیش از 35 هزار تن حاصل خواهد شد.

غلام پور در پایان خاطرنشان کرد: بیش از250 واحد مرغداری فعال در سطح استان وجود داشته  که در طول سال از یک دوره تا 6 دوره اقدام به جوجه ریزی می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید