Iranian Agriculture News Agency

در اولین نشست کارگروه تخصصی توسعه پرورش ماهی در قفس عنوان شد؛

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان از برگزاری اولین نشست کارگروه تخصصی توسعه پرورش ماهیان دریایی ( پرورش ماهی در قفس) در این استان خبر داد.

لزوم مشارکت جامعه صیادی در توسعه طرح پرورش ماهی در قفس

به گزارش خبرنگار ایانا از هرمزگان، حمیدرضا نصیری اظهار کرد: اولین جلسه کارگروه توسعه پرورش ماهیان دریایی (پرورش ماهی در قفس) در راستای ایفای وظایف سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان به منظور آموزش و نظارت تخصصی بر واحدهای پرورش ماهی در دریا برگزار شد.

وی افزود: ایجاد زمینه برای ارتباط  نزدیک با نخبگان، صاحب نظران و کارشناسان سازمان های دولتی مرتبط ، دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، کارشناسان بخش خصوصی و تشکل های تخصصی مردم نهاد و همچنین بهره گیری از دیدگاههای تخصصی برای تشریح، تبیین و حل مسایل و مشکلات، توسعه و شناسایی مزیت ها، اولویت ها و آینده نگری در خصوص توسعه پرورش ماهیان دریایی ( پرورش ماهی در قفس) از اهم اولویت های مهم برگزاری این کارگاه تخصصی بود.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان همچنین در ادامه بهره گیری از ظرفیت های منطقه ای ، ملی و ایجاد هماهنگی میان نهاد های استانی تصمیم گیر و سیاست گذار با بهره برداران این بخش را از دیگر اهداف برگزاری این کارگروه دانست و افزود:  اولین نشست کارگروه تخصصی به عنوان اطاق فکر توسعه پرورش ماهیان دریایی ( پرورش ماهی در قفس) با محوریت و ابتکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان می باشد.

نصیری در پایان با اشاره به اهمیت مشارکت جامعه صیادی در توسعه طرح پرورش ماهی در قفس خاطرنشان کرد: شورای مشورتی تخصصی در حضور استاندار هرمزگان نظرات خود را برای توسعه متوازن طرح پرورش ماهی در قفس تشریح خواهند کرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید