Iranian Agriculture News Agency

برای اولین بار در پارسیان؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارسیان گفت: برای اولین بار میوه فیسالیس در زمینی به مساحت 2 هکتار در منطقه پارسیان بصورت پایلوت کشت شد.

میوه فیسالیس کشت شد

به گزارش ایانا از هرمزگان، یعقوب دلدار اظهار کرد: فیسالیس از جدیدیدترین میوه‌هایی است که هم به‌صورت گلخانه ای و هم به‌صورت فضای باز کشت می شود.

وی بااشاره به اینکه این میوه دارای بافتی همچون گوجه فرنگی و ترکیبی از طعم میوه های توت فرنگی، گیلاس، کیوی وآناناس است، افزود: فیسالیس از رده گیاهان دو لپه ای است که به دلیل قرار گرفتن در لفاف کاغذی شکل فاقد هرگونه آلودگی و عوامل بیماری زا بوده و بدون نگهداری در یخچال بیش از 10 روز ماندگاری داشته و در صورت نگهداری در یخچال حدود 2 ماه مدت زمان ماندگاری این میوه نیز افزایش می یابد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان پارسیان ادامه داد: میوه فیسالیس به دلیل طعم خوش و بی نظیرش در کشورهای اروپایی و آمریکایی طرفداران زیادی دارد، فیسالیس میوه استوایی بومی آمازون بوده است که در آفریقا و آسیا یافت می شود، بوته های این میوه تا ارتفاع 1 متر رشد می کنند و دارای بوته های کوچک مخملی کرم رنگ 3 گوش است میوه آن نارنجی رنگ متمایل به زرد بوده ، هر بوته در صورت نگهداری صحیح قادر به تولید 2 یا 5 کیلو میوه است. این میوه بی نظیر، با رنگ نارنجی زرد، تقریباً هم سایز عناب است.

دلدار در خصوص خواص این میوه گفت: علاوه بر خواص دارویی فراوان این میوه، از برگ و ساقه های آن نیز به صورت دم نوش استفاده می شود، دم کرده آن نیز برای درمان آسم موثر است.

به گفته وی، این میوه خاص که میوه رسیده آن جنبه خوراکی، دارویی و صنعتی دارد در ایران به "عروسک پشت پرده" نیز معروف است و در کشورهای همسایه به نام های "گیلاس زمینی" و "فانوس چینی" نیز شناخته می شود.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان پارسیان افزود: این گیاه برای رشد نیاز به مکانی آفتابی و گرم دارد که می توان آن را در اکثر خاک ها و یا حتی در گلدان ها کشت کرد

دلدار در خصوص شرایط کاشت و برداشت میوه فیسالیس خاطرنشان کرد: شرایط کاشت، داشت و برداشت آن، کاملاً شبیه به گوجه فرنگی بوده که در فصل زمستان کشت و در بهار برداشت می شود تنها با این تفاوت که میزان آبیاری این میوه نصف آبیاری گوجه فرنگی و دو برابر گوجه فرنگی صرفه اقتصادی دارد.

گفتنی است؛ فیسالیس منبع غنی و طبیعی از آنتی اکسیدان ها بوده و ویتامین های A، E، C، P و F را نیزدر خود جای دارد. این میوه بدن انسان را در مقابل خنثی سازی رادیکال های آزاد که موجب بروز بیماری هایی چون سرطان، سکته قلبی، پروستات، آسم و آلرژی می شود حفاظت می کند، ویتامین های B کمپلکس در این میوه مانند تیامین برای سوخت و ساز سالم بدن، پوست، چشم و مغز لازم است، پکتین نوعی فیبر موجود در این میوه است که کاهش دهنده کلسترول است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید