Iranian Agriculture News Agency

رایزنی برای تامین اعتبار پروژه‌های نیمه تمام شیلاتی

استاندار هرمزگان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان طی نشست صمیمانه با رئیس سازمان شیلات کشور برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بخش خصوصی در حوزه فعالیت‌های شیلاتی رایزنی کردند.

رایزنی برای تامین اعتبار پروژه‌های نیمه تمام شیلاتی

به گزارش خبرنگار ایانا در هرمزگان، در این جلسه مشترک که، حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات، معاونین و مدیران سازمان، مهدی دوستی استاندار، عباس مویدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مسعود بارانی  مدیرکل شیلات استان هرمزگان حضور داشتند، توسعه شتابان فعالیت‌های شیلاتی در هرمزگان مورد تأکید قرار گرفت.

همچنین مقرر شد بابت تکمیل ۱۱۴پروژه نیمه‌تمام بخش خصوصی در این استان و همچنین توسعه طرح‌های جدید در حوزه پرورش ماهی در قفس، میگو، تکثیر ماهیان دریایی، مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات (سرمایه‌ای و در گردش) توسط سازمان شیلات ایران و از طریق وزارت جهاد کشاورزی اختصاص یابد.

مقرر شد پنج درصد سود تسهیلات مذکور توسط استانداری و از محل اعتبارات فنی و اعتباری تأمین شود تا باعث تشویق سرمایه‌گذاران جدید در حوزه فعالیت‌های شیلاتی و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شود.

 در خصوص تأمین منابع پروژه‌های مصوبه دور اول سفر ریاست جمهوری به استان هرمزگان بررسی و مقرر شد اعتبارات پیش‌بینی‌شده از طریق استانداری و وزارت جهاد کشاورزی پیگیری، عملیاتی و اجرایی شود.

استاندار هرمزگان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های تولید پرورش ماهی در استان بیان کرد: قبل از دولت سیزدهم پنج هزار تن ظرفیت تولید پرورش ماهی در قفس در استان هرمزگان ایجادشده بود که در دولت سیزدهم پنج هزار تن دیگر اضافه‌شده و در سه‌ماهه اول سال جاری دو هزار و 500 تن ظرفیت جدید ایجادشده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید