Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

اختصاص یارانه برای نهاده‌های دامی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس از اختصاص یارانه برای نهاده‌های دامی خبرداد و گفت: شهرستان بستک به‌عنوان منطقه پایلوت تولید پروتئین سفید در کشور معرفی می‌شود.

اختصاص یارانه برای نهاده‌های دامی

به گزارش خبرنگار ایانا در هرمزگان، محمد جواد عسکری طی نشست با فعالان بخش کشاورزی شهرستان بستک در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه، امنیت غذایی یکی از مهم‌ترین چالش‌های جامعه بشری است بیان کرد: امروزه هر کشوری در قالب این چارچوب حرکت نکند دچار مشکلات جدی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: اقلیم بسیار ارزشمند  کشور و تولید محصولات متنوع با توجه به آمارهای بهره‌برداران در این بخش، صنعت کشاورزی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور تبدیل ساخته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  در بحث برنامه هفتم توسعه نگاه ما بر این است تا خلا‌های جامعه را در این بخش پوشش دهیم.

عسکری با بیان اینکه در حوزه تقنین در بدو ورود به مجلس، تمام قوانین را به روز رسانی کردیم، یادآور شد: معتقدیم در این بخش اگر هزینه‌ای شود از هزینه کرد در بخش بهداشت و درمان صرفه جویی خواهد شد.

وی کشاورزی را محور توسعه و رکن اصلی توسعه هر جامعه‌ای دانست و بیان کرد: سنجش ایرادات در برنامه پنجم توسعه از نخستین اقدامات کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و هواشناسی مجلس است و از تمامی دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و همچنین کشاورزان با تجربه جهت تدوین برنامه توسعه نظرخواهی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به آماده‌سازی زیر ساخت‌های کشور در راستای کاهش آسیب به تولیدکنندگان تبیین کرد: اختصاص یارانه به نهاده‌های دامی یکی از راهکارهای کاهش هزینه تولید و در نهایت کاهش قیمت گوشت و مرغ مصرفی کشور است که به زودی اعمال می‌شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس تاکید کرد: تلاش داریم تا شهرستان بستک دراستان هرمزگان را به‌عنوان منطقه پایلوت (آزمایشی) تولید پروتئین سفید معرفی کنیم، این شهرستان با توجه شرایط ویژه‌ای که دارد به‌عنوان منطقه پیش‌ رو در تولید مرغ فعالیت دارد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید