Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:

ممنوعیت ورود وزارت نیرو در اجرای دستورالعمل حفاظت منابع آب کشاورزی هرمزگان

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان اجازه ندارد تحت هیچ شرایطی در بحث دستورالعمل مدیریت منابع آب کشاورزان ورود کند.

ممنوعیت ورود وزارت نیرو در اجرای دستورالعمل حفاظت منابع آب کشاورزی هرمزگان

به گزارش خبرنگار ایانا در بندرعباس، محمدجواد عسکری در دیدار با کشاورزان شهرستان رودان با تاکید بر هم‌افزایی دستگاه‌های متولی برای حل مشکلات بیان کرد: بنده و همکارانم در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری با دریافت اطلاعات دقیق از استان‌های مختلف تلاش بر آن بوده که قوانین جدید را متناسب با هر استان وضع کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی توضیح داد: آب‌منطقه‌ای هرمزگان تحت هیچ شرایطی در بحث دستورالعمل جدید مدیریت منابع آب کشاورزان ورود نکند.

وی در ادامه افزود: استان هرمزگان یکی از مهم‌ترین استان‌های فعال در تولید و صادرات محصولات کشاورزی است و با توجه به شعار سال، مسیر صادرات محصولات کشاورزی در راستای صادرات غیر نفتی هموار شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گذاشتن تعرفه بر محصولات کشاورزی مطابق قانون ممنوع است، گفت: با تمام توان از فعالان در این بخش حمایت و با خاطیان برخورد خواهیم کرد.

عسکری با بیان اینکه در بخش گندم نیز با آنالیز دقیق، قیمت نهایی گندم را تعیین کردیم و در قیمت‌گذاری جدید پیشنهاد شده به هیات دولت، همه آیتم‌ها را در نظر گرفته‌ایم، بیان کرد: با توجه به استراتیژیک بودن این محصول، تلاش ما برای ایجاد ثبات در اعلام قیمت مناسب با هدف جلوگیری از قاچاق گندم، ۱۷ هزار تومان اعلام شده است.

وی اضافه کرد: برای ماشین آلات مورد نیاز کشاورزان در شهرستان‌های میناب و رودان و بستک به صورت ویژه پیگیری و اقدام خواهد شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد: در بحث اشکالات در حوزه آب با وزارت نیرو، مکاتبات انجام شده و در حال رایزنی جهت رفع تناقضات منطقه‌ای هستیم  و به زودی تغییرات ملموس تدوین و اطلاع‌رسانی می‌شود.

عسکری ادامه داد: متاسفانه در گذشته نتوانستیم آب‌های سطحی را جمع‌آوری کنیم و اکنون این موضوع به عنوان تهدید اراضی کشاورزی و حتی مناطق مسکونی نیازمند تامین اعتبار است، البته این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امهال وام‌های کشاورزی در دستور کار دولت قرار می‌گیرد، گفت: با ریاست جمهوری جلسه داشتیم و به زودی اخبار خوبی در این خصوص به گوش همه کشاورزان خواهد رسید.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید