Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهریار از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با نیروی انتظامی غرب استان تهران درخصوص مبارزه و برخورد قاطع با قاچاقچیان چوب و محصولات فرعی جنگلی و مرتعی خبرداد.

قاچاقچیان چوب زیر ذره بین پلیس و ماموران منابع طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهریار از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با نیروی انتظامی غرب استان تهران درخصوص مبارزه و برخورد قاطع با قاچاقچیان چوب و محصولات فرعی جنگلی و مرتعی خبرداد.

به گزارش ایانا از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ایرج قاسمی با بیان این مطلب افزود: از آنجایی که شهرستان‌های غرب استان تهران از قبیل شهریار، رباط کریم و بهارستان جزو مبادی ورودی و محورهای مواصلاتی به تهران و دیگر نقاط کشور به حساب می‌آیند و ضرورت ایجاب می‌کرد تا با هماهنگی و همکاری نیروی انتظامی توان برخورد با این نوع قاچاقچیان ارتقاء یابد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در پی عملیات گشت زنی و ایست و بازرسی‌های به‌عمل آمده و همچنین بازدید از خودروهای حامل چوب، 4 متر مکعب چوب جنگلی غیر مجاز و 150کیلوگرم چوب گونه گیاهی تاغ کشف و ضبط شد و با تشکیل پرونده، متخلفان برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهریار با بیان اینکه حفظ منابع‌طبیعی باید به‌عنوان یکی از ضروریات فرهنگی قلمداد شود، بیان کرد: برای حفظ و احیای عرصه‌های منابع طبیعی باید به فکر تقویت همکاری گسترده مردم و سازمان‌های مردم نهاد در این حوزه باشیم.

قاسمی با تشکر از پیگیری و تلاش‌های بی‌وقفه مسئولان قضایی و نیروی انتظامی شهرستان‌های غرب استان تهران در همکاری با مجموعه منابع‌طبیعی در حفاظت از انفال و عرصه‌های ملی یادآور شد: با توجه به اینکه منابع طبیعی جزو سرمایه‌های ملی و متعلق به همه مردم است و نیاز است در خصوص حفظ و مراقبت از این منابع ارزشمند تمامی دستگاه‌ها و اقشار مختلف مردم در کنار منابع طبیعی باشند که خوشبختانه در سال‌های اخیر با تمهیدات و تدابیر لازم از سوی مسئولان و دست اندکاران و فرهنگ‌سازی انجام شده شاهد این همکاری بوده‌ایم تا جایی‌که بسیاری از کشفیات قاچاق و جلوگیری از تصرفات و تخلفات به عرصه‌های ملی حاصل گزارشات مردمی بوده است.

وی از مردم درخواست کرد: درصورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به عرصه‌های ملی و محموله‌های قاچاق چوب مراتب را از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید