Iranian Agriculture News Agency

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها گفت: در سال جاری با توجه به افزایش دما و شرایط پوشش گیاهی، بیش از هزار هکتار از اراضی طبیعی خوزستان در حریق سوخت.

آسیب دیدن هزار هکتار از اراضی خوزستان در حریق

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها گفت: در سال جاری با توجه به افزایش دما و شرایط پوشش گیاهی، بیش از هزار هکتار از اراضی طبیعی خوزستان در حریق سوخت.

قاسم سبزعلی در گفتگو با خبرنگار ایانا بیان کرد: در استان خوزستان با توجه به افزایش دما، پوشش گیاهی و مشکلات فرهنگ‌سازی، وضعیت وقوع حریق بحرانی است.

وی افزود: در ایذه، مسجد سلیمان، لاری و بهبهان حریق داشتیم. در این مناطق هر روزه به صورت متناوب آتش سوزی رخ می‌دهد و نیروها آماده باش هستند تا خسارات حریق را به حداقل برسانیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در مجموع وضعیت حریق در اقصی نقاط کشور خوب بوده است اما استان خوزستان وضعیت بحرانی داشته و متاسفانه هزار هکتار از عرصه‌های این استان، در حریق سوخت.

به گفته وی تمام نیروهای یگان حفاظت در آماده باش کامل هستند و حضور همه جانبه نیروها در عرصه‌های بحرانی، مورد تاکید قرار دارد.

سبزعلی افزود: برای کنترل حریق اقدامات خوبی در کشور در زمینه تامین و تجهیز، هماهنگی و تعامل با دستگاه‌های دولتی، بهره‌گیری از مشارکت جوامع محلی، استفاده از تشکل‌های مردم نهاد، آموزش، استفاده از رسانه، فرهنگسازی و غیره انجام شده است تا حریق‌های کمتری داشته باشیم .

به گفته وی بخش چشمگیری از حریق‌های حادث شده در سال گذشته ناشی از سوزاندن پس‌چر مزارع بود که سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی، ممنوعیت سوزاندن پس‌چر مزارع را پیگیری و به دنبال برخورد قانونی با این مسئله بودند. خوشبختانه با تصویب قوانین، مقام قضایی برای مرتکبان حبس در نظر گرفته است.

L-960330-04

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید