Iranian Agriculture News Agency

معاون برنامه ریزی سازمان جنگل‌ها و مراتع اعلام کرد:

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از رشد 90 درصدی بودجه مقابله با ریزگردهای با منشا داخلی خبر داد.

رشد 90 درصدی بودجه مقابله با ریزگردهای داخلی

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از رشد 90 درصدی بودجه مقابله با ریزگردهای با منشا داخلی خبر داد.

به گزارش ایانا به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها مصطفی کیاکجوری افزود: در حوزه بیابان‌زدایی در کشور علاوه بر اختصاص 200 میلیارد تومان به خرید مالچ‌های نفتی، حدود 190 میلیارد تومان به برنامه بیابان‌زدایی و مقابله با ریزگردها با منشا داخلی تعلق گرفته که این رقم نسبت به سال گذشته 90 درصد رشد داشته است .

وی اعلام کرد: دولت در لایحه بودجه سال96 توجه ویژه ای به منابع طبیعی داشته است .

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت سازمان جنگل‌ها گفت: اعتبارات تملک دارایی های سازمان جنگل ها در سال 96 نسبت به سال 95 از رشدی معادل 105 درصدی در لایحه بودجه برخوردار شده است .

به گفته وی بودجه تملک دارایی سازمان جنگل ها در سال جاری 626 میلیارد تومان بوده که این رقم در لایحه بودجه سال آینده به 1286میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است .

کیاکجوری بیان کرد: در بودجه منابع طبیعی سال 96 یک ردیف ویژه به مبلغ 10 میلیارد تومان به اطفای حریق جنگل ها و مراتع و 200 میلیارد تومان نیز برای خرید مالچ هی نفتی جهت مقابله با پدیده بیابان زایی اختصاص یافته است .

وی در ادامه یکی دیگر از نکات قابل توجه دولت به منابع طبیعی را، افزایش اعتبارات در بخش آبخیزداری اشاره کرد و گفت: اعتبارات آبخیزداری در سال جاری حدود 220 میلیارد تومان بوده و این رقم برای سال آینده به 510 میلیارد رسیده است که از رشدی معادل 131درصدی برخوردار شده است .

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید