Iranian Agriculture News Agency

آمادگی کامل یگان‌های حفاظت از اراضی کشاورزی در سراسر کشور در ایام نوروز

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی از آمادگی کامل این یگان‌ها در سراسر کشور برای جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی خبر داد.

آمادگی کامل یگان‌های حفاظت از اراضی کشاورزی در سراسر کشور در ایام نوروز
به گزارش ایانا به نقل از سازمان امور اراضی کشور، سرهنگ اکبر امینی اظهارداشت: قبل از آغاز تعطیلات نوروزی نشست وبیناری با فرماندهان یگان حفاظت اراضی کشاورزی استان‌ها برگزار شد و اهمیت فعالیت مضاعف اکیپ‌های کشیک در ایام تعطیلات نوروز برای آنان تشریح شد، همچنین طی نامه‌ای به همه استان‌ها خواستار تشدید نظارت ها برای جلوگیری از هرگونه تغییر کاربری وساخت وسازهای غیر مجاز دراراضی کشاورزی شدیم.
 
وی با اشاره به نقش مشارکت مردم برای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی افزود: نتیجه این اقدامات افزایش ۴۳ درصدی اخبار دریافتی از طریق سامانه شبانه روزی  ۱۳۱ و افزایش ۲۷ درصدی شناسایی تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.
 
سرهنگ امینی اضافه کرد: رصد وپایش هوشمند اراضی کشاورزی از طریق تصاویر ماهواره‌ای در ۳۰ استان کشور نیز انجام می‌شود که أاثیر بالایی در شناسایی به موقع تغییر کاربری‌ها دارد.
 
فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی گفت: قبل از شروع تعطیلات تفاهم‌نامه‌ای نیز بین یگان‌های حفاظت اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی،  محیط زیست،  سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان ملی زمین و مسکن منعقد شد تا گشت‌های حفاظت این سازمان‌ها به صورت مشترک تغییر کاربری وساخت وسازهای غیرمجاز را گزارش و یک هم‌افزایی برای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و ملی ایجاد کنند.
 
وی ادامه داد: درحال حاضر ۳۸۵  خودروی گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در سراسر کشور فعال است و عملکرد یگان‌های حفاظت استان‌ها به صورت مستمر هم از طریق سامانه‌های موجود و هم از طریق حضور در استان‌ها بررسی و نظارت می‌شود تا بهترین عملکرد در ایام تعطیلات نوروزی ارائه شود.
 
 
 
منتشرکننده خبر: شیما علایی
 
سرهنگ امینی در پایان خاطرنشان کرد: خط ارتباطی ۱۳۱ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی است و این یگان با تمام توان از هرگونه ساخت وساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی جلوگیری خواهد کرد.
 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید