Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی خبرداد:

۱۷ هزار هکتار از اراضی کردستان زیر پوشش شبکه فرعی آبیاری و زهکشی

وزیر جهادکشاورزی از تحت پوشش قرار گرفتن ۱۷ هزار هکتار از اراضی کردستان در طرح شبکه فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور تا پایان دولت خبر داد و افزایش ۱۳۵ هزار تنی محصولات زراعی و باغی استان را ثمره این اقدام دانست.

۱۷ هزار هکتار از اراضی کردستان زیر پوشش شبکه فرعی آبیاری و زهکشی

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در دومین روز سفر به استان کردستان به مریوان رفت و از طرح‌های کشاورزی منطقه بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از مجتمع گاوداری ۵ هزار راسی شهرستان مریوان گفت: نیاز کشور به گوشت قرمز، سالانه یک میلیون تن است و از این مقدار، ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تن از راه واردات تامین می‌شود، با توجه به اقلیم و سرمایه‌گذاری لازم، می‌توان نیاز کشور را در داخل تامین کرد.

نیکبخت تاکید کرد: برای توسعه واحد‌های پرواربندی و تامین گوشت مورد نیاز کشور، تسهیل واردات و صادرات برای واحد‌های تولیدی در دستور کار است، بنابراین از سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های اقتصادی برای فعالیت در این زمینه دعوت می‌کنیم.

وزیر جهادکشاورزی بار دیگر بر اجرای کامل طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور تا پایان دولت تاکید کرد و گفت: اجرای این طرح ۱۷ هزار هکتار از اراضی کردستان را زیر پوشش می‌برد و به این ترتیب ۱۳۵ هزار تن به تولید محصولات زراعی و باغی استان افزوده خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید