Iranian Agriculture News Agency

استفاده حداکثری از بارش‌های پاییزی برای انجام اقدامات بیولوژیک و کاشت درخت

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، بر استفاده حداکثری از بارش‌های پاییزی برای انجام اقدامات بیولوژیکی و اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تاکید کرد.

استفاده حداکثری از بارش‌های پاییزی برای انجام اقدامات بیولوژیک و کاشت درخت

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان منابع طبیعی، عباسعلی نوبخت روز یکشنبه در جلسه ستاد مردمی کاشت یک میلیارد درخت که با حضور مدیران ستادی و استانی به‌صورت وبیناری برگزار ‌شد، گفت: در پاییز امسال با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده از سوی سازمان هواشناسی، احتمالاً با بارش‌های خوبی مواجه خواهیم بود که در این رابطه از مدیران منابع طبیعی استان‌ها درخواست می‌شود حداکثر استفاده را از باران‌های پاییزی برای انجام اقدامات بیولوژیکی و اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت داشته باشند.

وی در عین حال از مدیران منابع طبیعی استان‌ها خواست هماهنگی‌های لازم را با استانداران و ستاد مدیریت بحران استان‌ها انجام دهند و جهت کاهش خسارت احتمالی سیل از هم‌اکنون به مرمت و بازسازی سازه‌های مکانیکی پرداخته و از وارد شدن خسارت‌ها پیشگیری کنند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان این که هم‌اکنون اقدامات اجرایی طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت با چاله‌کنی در برخی استان‌ها آغاز شده است به منابع طبیعی استان‌ها تاکید کرد نسبت به مستندسازی عرصه‌های درختکاری شده شامل؛ تهیه نقشه، مکان‌یابی و مطالعه اقدام کنند.

مسوولیت‌پذیری مدیران در انجام طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت

مجری طرح کاشت یک میلیارد درخت نیز در این نشست در سخنانی گفت: با توجه به وسعت کار و حجم عظیم این پروژه، لازم است استان‌ها با سرعت و دقت تمام و با استفاده از ظرفیت‌های بارندگی فصل پاییز نهایت اهتمام و توجه خود را در راستای این طرح بکار گیرند و با بسیج تمامی امکانات و اقشار مختلف جامعه نسبت به مردمی‌سازی طرح کاشت یک میلیارد درخت اقدام و در صحت‌سنجی و رصد و پایش طرح مسئولیت‌پذیری داشته باشند.

رضا احمدی، توانمندسازی و نقش زنان عشایر و روستایی را در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت بسیار مهم و اساسی برشمرد و یادآوری کرد: مدیران منابع طبیعی استان‌ها با هماهنگی سازمان‌های جهاد کشاورزی در راستای تولید و کاشت نهال با استفاده از ظرفیت خیرین اقدامات لازم را به عمل آورند.

بر اساس این گزارش، در جلسه ستاد مردمی کاشت یک میلیارد درخت، علی اسدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی و عبدالحسین گرشاسبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در باره میزان تولید نهال، مکان کاشت و تهیه نقشه عرصه‌های محل کاشت درخت گزارش‌هایی را ارائه کردند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید