Iranian Agriculture News Agency

استاندار آذربایجان شرقی:

حفظ منابع طبیعی و محیط زیست، حفظ سرمایه نسل هاست

استاندار آذربایجان شرقی گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان سرمایه نسل‌ها است و طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت طی چهار سال آینده در راستای همین اصل مهم است.

حفظ منابع طبیعی و محیط زیست، حفظ سرمایه نسل هاست

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی،  عابدین رضوی خرّم با حضور در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان که اکبر فتحی رییس سازمان جهادکشاورزی استان نیز حضور داشت ضمن تبریک هفته منابع طبیعی، افزود: الحمدلله فرهنگ درختکاری و فرهنگ حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در استان رشد روزافزونی پیدا کرده و به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

وی افزود: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان سرمایه نسل‌ها است و طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت طی چهار سال آینده در راستای همین اصل مهم است.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: درختکاری یک سنت حسنه است و طرح بزرگ مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور با دستور رئیس جمهوری برنامه‌ریزی شده و تلاش‌ها برای تحقق این امر مهم قابل تقدیر است.

رضوی خرّم به اقدامات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در تولید نهال اشاره کرد و افزود: اداره کل منابع طبیعی استان برای سال آینده تولید ۲۵ میلیون نهال را برنامه‌ریزی کرده است.

وی ادامه داد: این طرح بزرگ توسط اقشار مختلف مردم اجرا می‌شود و همه اقشار در اجرای این طرح مشارکت می‌کنند. ما ضمن اینکه این نهال‌ها را می‌کاریم، باید در نگهداشت و حفظ آن‌ها هم تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه در سطح استان این حرکت به یک فرهنگ تبدیل شده است و امیدوارم با تحقق این امر مهم شاهد احیای منابع طبیعی و افزایش سرانه فضای سبز در استان باشیم.

رضوی خرّم در پایان از اصحاب مطبوعات و رسانه‌ها دعوت کرد با فرهنگ‌سازی به این حرکت بزرگ کمک کنند تا حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان یک وظیفه عمومی تلقی شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید