Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در آیین پنجمین دوره ملی گرامیداشت جنگلبانان:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: لایحه آبخیزداری تهیه و تقدیم مجلس می شود و با حمایت مجلس امیدواریم در این دوره اتفاقات خوبی در این حوزه رخ دهد.

 لایحه آبخیزداری تهیه و تقدیم مجلس می شود

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در آیین پنجمین دوره ملی گرامیداشت جنگلبانان و جان نثاران منابع طبیعی کشور با بیان این که در دنیا منابع طبیعی جزو میراث ماندگار و بین‌نسلی است، اظهار کرد: آب و خاک‌ چیزی نیست که به راحتی بدست بیاید چرا که صدها سال زمان می برد تا یک سانتی متر خاک‌تشکیل شود یا سال ها طول می کشد تا یک درخت به بار بنشیند و متاسفانه با یک بی احتیاطی ساده از دسترس خارج می شود‌.

وی با اشاره به وظیفه وزارت جهاد کشاورزی برای پاسداشت منابع طبیعی به عنوان میراث ماندگار کشور خاطرنشان کرد: امروز تخریب های زیادی در عرصه منابع طبیعی از جمله مرتعی، جنگلی و سفرهای آب زیرزمینی وجود دارد به طوری که در برخی نقاط کشور دچار سیل و سیلاب و حتی حریق جنگل ها می شویم و تمامی این‌عوامل نشان‌می دهد که تغییر اقلیم قصد دارد خسارت سنگینی وارد کند، بنابراین باید مراقب این‌میراث باشیم.

ساداتی نژاد با بیان این که ایران دارای ۱۳۵ میلیون هکتار عرصه منابع طبیعی است، تاکید کرد: حمایت ما حفاظت از منابع طبیعی کشور است و برای تامین تجهیزات و هوشمندسازی روش های رصد و پایش منابع طبیعی به منظور جلوگیری از زمین خواری و اطفا حریق تلاش می کنیم.

وی با اشاره به عنایات مقام معظم رهبری به حوزه آبخیزداری و رونق فعالیت های این حوزه در چندین سال اخیر، ابراز امیدواری کرد: در دوره جدید همه اهتمام خود را در این بخش بکار بگیریم تا منابع طبیعی بتواند با مشارکت مردم در حوزه های آبخیز حفاظت و صیانت شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که عملیات آبخیزداری قانون ندارد، گفت: براین اساس، لایحه آبخیزداری تهیه و تقدیم مجلس می شود و با حمایت مجلس امیدواریم در این دوره اتفاقات خوبی در این حوزه رخ دهد.

ساداتی نژاد، با تاکید بر بهره گیری از نگاه و دانش بومی برای تولید ثروت در مراتع، تصریح کرد: مشارکت مردم در اجرای طرح های منابع طبیعی ضروری است.

وی با اشاره به این که تلاش خواهیم کرد مسائل و مشکلات خدمات جنگلبانان از جمله بحث استخدامی به درستی حل و فصل شود، گفت: چالش حقوق و مزایا، رابطه استخدامی حافظان منابع طبیعی باید در برنامه هفتم توسعه لحاظ و رفع شود.

لازم به ذکر است، در این مراسم با حضور وزیر جهاد کشاورزی و دکتر علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، شبکه رادیویی منابع طبیعی و آبخیزداری در چهار استان کشور افتتاح و همچنین از کارت ویژه ضابطان قضایی برای جنگلبانان رونمایی شد.

در این مراسم ۱۷ جنگلبانان و جانثاران نمونه و همچنین از خبرنگاران ریحانه یاسینی و مهشاد کرمی تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید