Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با ایانا:

غنی‌سازی 47 هزار هکتار رویشگاه‌های جنگلی در سال 99

هدفگذاری برای ۳۰ هزار هکتار زراعت چوب

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال حدود 47 هزار هکتار غنی سازی جنگل‌ها را در محل رویشگاه‌ها داشتیم که چندین برابر فعالیت‌های سال‌های گذشته است.

غنی‌سازی 47 هزار هکتار رویشگاه‌های جنگلی در سال 99

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار ایانا، در رابطه با اهمیت درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی اظهار کرد: روز درختکاری با روز احسان و نیکوکاری مصادف است و این احسان و نیکوکاری هر چه قدر طیف گسترده‌تری از جامعه را مشمول شود، تاثیرگذاری بیشتری دارد.

وی با اشاره به این که هیچ چیز بهتر از درختکاری نیست، تصریح کرد: درختکاری جهان شمول بوده و برای نسل آینده ارمغان بزرگی است، ما بر اساس سنت حسنه کشور در این روز درخت می‌کاریم.

خاوازی با اشاره به برنامه‌های سازمان جنگل‌ها در هفته منابع طبیعی خاطرنشان کرد: امسال حدود 47 هزار هکتار غنی سازی جنگل‌ها را در محل رویشگاه‌ها داشتیم که چندین برابر فعالیت‌های سال‌های گذشته است.

وی افزود: برنامه امسال برای زراعت چوب 30 هزار هکتار است که در 20 هزار هکتار از آن کاشت درخت انجام شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به حمایت‌های انجام شده از زارعین چوب عنوان کرد: تسهیلات و نهال رایگان در اختیار زارعین قرار گرفته است.

وی افزود: حدود 35 هزار هکتار نهال‌کاری برای مقابله با بیابان‌زایی انجام شده که می‌تواند در آینده تبدیل به جنگل‌های بیابانی شود.

خاوازی با اشاره به طرح توسعه گیاهان دارویی اذعان کرد: بالغ بر 100 هزار هکتار از مراتع برای توسعه گیاهان دارویی هدفگذاری شده است و امسال حدود 10 هزار هکتار برنامه برای کشت گیاهان و درختان مثمر در مناطق مستعد در نظر گرفته شده و این طرح تحقق پیدا کرده است.

وی افزود: امسال جهش خوبی در بحث نهال‌کاری داشتیم و امیدواریم شاهد اتفاقات خوب در بخش منابع طبیعی، درختکاری و جنگل باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در وزارت جهاد کشاورزی و در کنار سازمان جنگل‌ها، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و به ویژه موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع را داریم که دارای دانشمندان بسیار سطح بالایی هستند و دانش به خوبی از بخش تحقیقات به بخش اجرا منتقل می‌شود.

وی افزود: این همدلی باعث می‌شود کارها اصولی‌تر و بهتر اتفاق بیفتد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید