Iranian Agriculture News Agency

حسین پور عنوان کرد:

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از پایان یافتن و بهره‌برداری از بیش از ۶۰۰ هزار هکتار عملیات جدید آبخیزداری و آبخوانداری در سطح کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

بهره‌برداری از 600 هزار هکتار عملیات جدید آبخیزداری و آبخوانداری تا پایان سال جاری

به گزارش ایانا، ابوالقاسم حسین پور مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اظهار کرد: طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری اجرا شده در جنوب غرب کشور با آبگیری بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد ظرفیت خود، بیش از ۸۰۰ میلیون مترمکعب از بارش ها و سیلاب های اخیر را کنترل کردند.

وی، افزود: در طی این بارش‌ها، طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری در استان‌های بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و ایلام بیشترین میزان آبگیری را داشتند.

حسین پور اضافه کرد: برخی از این طرح‌ها که عملیات اجرایی آن در سال جاری به اتمام رسیده است، در این مرحله از بارندگی برای اولین بار آبگیری و سرریز شدند.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، تصریح کرد: طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری با ظرفیت استحصال ۵۳۰ مترمکعب باران در هکتار در مناطق کوهستانی و ظرفیت نفوذ بیش از ۱۰۰۰ مترمکعب سیلاب در هکتار در مناطق کم شیب و عرصه آبخوان‌ها، نقش موثری در کاهش مخاطرات سیل و افزایش تغذیه آبخوان‌های زیرزمینی ایفا می کنند.

حسین پور در پایان با اشاره به پیشرفت مناسب طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرا در سطح حوزه‌های آبخیز کشور، از پایان یافتن و بهره برداری از بیش ۶۰۰ هزار هکتار عملیات جدید آبخیزداری و آبخوانداری در سطح کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید