Iranian Agriculture News Agency

اورنگی:

رئیس سازمان امور اراضی کشور با هدف توسعه همکاری‌های مشترک برای مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی با رئیس پلیس پیشگیری ناجا دیدار و گفت‌وگو کرد.

حفاظت از زمین‌های کشاورزی رسالتی همگانی است

به گزارش ایانا، علیرضا اورنگی زمین را متعلق به همه انسان‌ها و محور توسعه پایدار دانست و گفت: حفاظت از زمین به‌عنوان سرمایه ملی کشور به‌ویژه حفظ اراضی کشاورزی برای تامین امنیت غذایی جامعه، رسالتی همگانی است و تحقق این مهم حاصل همکاری گسترده و دلسوزانه همه مردم و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی کشور است.

رئیس سازمان امور اراضی همچنین ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌های متقابل، از اقدامات ویژه و بازدارنده پلیس پیشگیری و یگان‌های حفاظت در پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و برخورد با متخلفان که عامل مهمی در جهت حفظ اراضی کشاورزی، حفظ سرمایه‌های ملی و زمینه ساز استقلال کشور است، قدردانی کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا نیز با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی و پیش‌بینی درست و به موقع زمینه‌ساز پیشگیری از وقوع جرایم در حوزه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاروزی است، گفت: سازمان‌های متولی و یگان‌های حفاظت پرچمدار پیشگیری فعال و برخورد قاطع با تغییر کاربری غیرمجاز و زمین‌خواری هستند.

براساس این گزارش، سردار مهدی معصوم بیگی مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی را از جمله ضرورت‌ها و اهداف کاری مشترک دانست و گفت: برخورد قانونی با متخلفان و افراد سودجو با هر قصد و نیت باید به‌صورت جدی و بدون اغماض پیگیری و اجرا شود.

وی با تأکید بر ضرورت تشکیل یگان حفاظت در تمامی مدیریت‌های امور اراضی، افزود: فعالیت منظم، منسجم و مستمر گشت‌های خودرویی یگان حفاظت نقش قابل‌توجهی در مقابله با پدیده شوم زمین‌خواری و جلوگیری از تغییر کاربری مراتع و اراضی کشاورزی ایفا می‌کند، بنابراین ضروری است به غیر از ۲۹ یگان فعال در سطح کشور سایر مدیریت‌های فاقد یگان حفاظت امور اراضی نیز اقدام به راه‌اندازی این یگان‌ها کنند.

این مقام ارشد انتظامی، اشراف اطلاعاتی را زمینه‌ساز پیشگیری فعال و به‌موقع از وقوع جرایم در حوزه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی عنوان کرد و گفت: زمین متعلق به نسل امروز و فرداهای این مرز و بوم است و باید مسئولانه در حفظ آن تلاش کرد.

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده پیش‌بینی درست و به موقع عامل مهمی در پیشگیری است و چنانچه همکاری بین سازمان‌های متولی و یگان‌های حفاظت که خط مقدم اجرای قوانین و پیشگیری از وقوع جرایم در این زمینه هستند به‌صورت مستمر ادامه داشته باشد، موفقیت ما در حفظ سرمایه‌های ملی دوچندان خواهد شد.

سردار معصوم بیگی خواستار بررسی راه‌های هم‌افزایی بیشتر و استفاده از دیگر ظرفیت‌ها برای انجام مأموریت و مقابله مؤثر با تغییر کاربری غیرمجاز شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید