Iranian Agriculture News Agency

شهبازی اعلام کرد:

سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طرح سراسری نهالکاری که از چهاردهم آذر ماه آغاز شده است تا پایان اسفند ماه ادامه می‌یابد.

ادامه روند نهالکاری تا پایان اسفند ماه

به گزارش ایانا، خسرو شهبازی در سی و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری با اشاره به عوامل مختلف تخریب جنگل‌ها گفت: علاوه بر تقویت حفاظت از جنگل‌ها، باید به توسعه آن نیز بپردازیم.

وی تصریح کرد: مردم به توسعه فضای سبز اعتقاد دارند و تاکنون مشارکت خوبی نیز داشته‌اند و در این راستا دفتر ترویج باید درباره نحوه کاشت نهال و چگونگی حفظ آن باید آموزش‌های لازم را به جوامع محلی ارائه کند.

سرپرست سازمان جنگل‌ها، وظایف ترویج و روابط عمومی را در فرهنگ‌سازی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی سنگین خواند و افزود: از طریق رسانه‌های گروهی می‌توان ذهن مردم و افکار عمومی را نسبت به امر نهالکاری و توسعه فضای سبز و درختکاری مهیا کرد.

شهبازی از مدیران منابع ‌طبیعی کشور خواست در برابر هرگونه اقدامات تخریبی به ویژه قطع درختان حساسیت داشته باشند و سریعاً واکنش نشان داده و اقدامات قانونی لازم را انجام دهند.

به گفته وی، سازمان جنگل‌ها در بخش حفاظت جنگل با بیشترین چالش روبه روبروست و باید حفاظت از جنگل‌ها و پیشگیری از حریق از طریق فناوری‌های روز دنیا و بهره‌گیری از تکنولوژی و سامانه‌های هوشمند انجام شود.

سرپرست سازمان جنگل‌ها به سخنان مهندس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: اولویت نخست وزارت جهاد کشاورزی حفظ منابع‌طبیعی و جنگل است.

وی در ادامه به موضوع اختلاف اراضی ملی با مستثنیات اشخاص اشاره داشت و گفت: سازمان جنگل‌ها باید با رعایت حقوق دولت و مردم این اختلافات را به حداقل برساند.

شهبازی تاکید کرد: اقدامات منابع طبیعی چه در ستاد و چه در استان‌ها باید به گوش مسئولان و مردم رسانده شود و مدیران در سفر به استان‌ها باید با حضور فعال در رسانه‌ها، پاسخگو بوده و اقدامات و پیشرفت طرح‌های منابع طبیعی را به افکار عمومی اطلاع‌رسانی کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید