Iranian Agriculture News Agency

واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تسهیل شود

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی ساده‌سازی و تسهیل شود.

واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تسهیل شود

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی کشور، رضا افلاطونی صبح امروز در نشست شورای معاونان و مدیران سازمان ضمن بیان مطلب فوق، بر ساده‌سازی و تسهیل واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تأکید کرد و گفت: همچنین در فرایند واگذاری باید استعلامات زائد حذف و ارائه خدمات به مردم تسریع شود.

وی افزود: دستورالعمل تخصصی واگذاری زمین برای طرح‌های کشاورزی و تولیدی به‌زودی تدوین و ابلاغ شود تا مشکلات بهره‌برداران در این حوزه حل شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور اضافه کرد: سازوکار نظارت‌ها در فرایند واگذاری باید ساماندهی و تقویت شود و طبق قانون دستگاه‌های صادرکننده موافقت اصولی و جواز تأسیس باید هر شش ماه یک‌بار گزارش‌های نظارتی خود را ارائه دهند.

افلاطونی بر پیگیری جدی برای افزایش بهره‌وری، تسریع در کارها و ارائه خدمت به ارباب‌رجوع از سوی دفاتر تخصصی تأکید کرد و گفت: تصمیم‌های اتخاذشده در نشست‌های شورای معاونان و مدیران لازم‌الاجرا است و همه همکاران باید به این موضوع توجه داشته باشند.

به گفته وی، راه‌اندازی سامانه اصلاحات ارضی، هیئت‌های هفت‌نفره واگذاری زمین و شورای عالی نیز برای دستیابی هرچه زودتر به نتیجه، با جدیت پیگیری شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: پرونده‌های واگذاری در استان‌ها باید در سامانه بارگذاری شود و دفاتر تخصصی باید این امر را پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: همه معاونت‌ها و دفاتر باید هرماه نشستی با واحدهای متناظر استانی برگزار و مسائل و مشکلات آنان را پیگیری کنند.

۱۵ استان کشور بیش از ۹۰ درصد رفع تداخلات اراضی را انجام داده‌اند

معاون توسعه و ساماندهی اراضی در این نشست گفت: در حال حاضر در ۱۵ استان کشور بیش از ۹۰ درصد رفع تداخلات اراضی انجام‌شده است.

علینقی حیدریان افزود: طرح راه‌اندازی سامانه‌های اصلاحات ارضی، کشت موقت، دبیرخانه ستاد شورای عالی و تبادل استعلامات ثبتی در دستور کار است.

وی اضافه کرد: ارتقای سطح پایش و رصد هوشمند نظارت بر صدور مجوز و فرایند واگذاری زمین در حال پیگیری است.

حیدریان گفت: برای سال جاری برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه توسعه و ساماندهی پیش‌بینی‌شده و در مرحله اجراست.

گفتنی است؛ شورای معاونان و مدیران سازمان امور اراضی کشور با موضوع بررسی اقدامات و برنامه‌های معاونت‌ها و دفاتر تخصصی با حضور رئیس سازمان، معاونان و مدیران در حوزه ریاست سازمان برگزار شد.

 

منتشرکننده خبر: زینب سادات حسینی فر

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید