Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان اموراراضی:

۷۵ درصد از اراضی کشاورزی کشور رفع تداخل شده است

رئیس سازمان اموراراضی کشور در سفر به استان مازندران گفت: تاقبل از دولت سیزدهم تنها ۱۱ درصد اراضی رفع تداخل و ۴ درصد سنددار شده بود که این رقم هم اکنون به ۷۵ درصد رفع تداخلات و۵۳ درصد سند دار شدن اراضی ، رسیده است.

۷۵ درصد از اراضی کشاورزی کشور رفع تداخل شده است

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رضا افلاطونی که به اتفاق وزیرجهادکشاورزی و همزمان با سفر هیات دولت به استان مازندران سفرکرده است در نشست رفع تداخلات اراضی در شهرستان سوادکوه ضمن بیان مطلب فوق اظهارداشت: این میزان رفع تداخلات و سنددار شدن اراضی کشاورزی اهتمام دولت سیزدهم را نشان می دهد که ظرف مدت ۲ سال اخیر هم رفع تداخلات و هم سنددار کردن اراضی کشاورزی پیشرفت چشمگیری داشته است و توانسته رضایت مردم را فراهم کند.

همچنین رئیس سازمان امور اراضی کشور در دیدار و گفتگوی صمیمانه با مردم شهرستان سواد کوه در مسجد پل سفید با بیان اینکه حمایت دولت سیزدهم از رفع تداخل اراضی می‌تواند به رونق تولید در راستای امنیت غذایی و توسعه پایدار کشاورزی در این بخش کمک کند، اظهار امیدواری کرد: با حمایت‌های دولت و مدیران پر تلاش استانی و همکاران سازمان امور اراضی کشور ، شاهد رفع کامل تداخلات اراضی کشاورزی در کشور و به‌خصوص در استان مازندران باشیم .

وی بر لزوم همیاری و مشارکت مردم در رفع تداخلات اراضی در سواد کوه برای افزایش بهره وری و تولید پایدار محصولات کشاورزی تأکید کرد.

رضا افلاطونی و هیات همراه در ادامه سفر به استان مازندران از پایانه صادراتی روماک گستر در شهرستان جویبار استان مازندران نیز بازدید کردند، زمین مورد نیاز برای احداث این مجموعه و پایانه صادراتی بسته بندی میوه و سبزیجات به مساحت ۳۱ هکتار در شهرستان جویبار توسط سازمان امور اراضی کشور واگذار شده است.

رییس سازمان اموراراضی کشور در این بازدید گفت: مقرر شده امروز به عنوان نماینده وزیر جهاد کشاورزی در خدمت مردم شهرستان‌ های سواد کوه و جویبار برای حل مشکلات مردم در زمینه رفع تداخلات اراضی و بازدید پیشرفت فعالیت های واگذاری زمین برای طرح های کشاورزی باشم.

وی افزود: هدف این سفر بررسی میدانی مشکلات مردم و انتقال آن به وزیر جهاد کشاورزی است تا به صورت جدی پیگیری و رفع مشکلات مردم در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تمام سیاست‌های اعمال شده در سازمان امور اراضی کشور در راستای حفاظت از زمین در جهت حمایت از تولید در راستای امنیت غذایی با مشارکت مردم در کشور است.

بازدید از شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون در اراضی ساحلی چپکرود در شهرستان جویبار و حضور در محل میز خدمت و پیگیری مطالبات ،درخواست ها و مشکلات مردمی درحوزه امور اراضی کشاورزی ، از دیگر برنامه های رئیس سازمان امور اراضی کشور در این سفر بود .

 

 

 

منتشرکننده خبر: شیما علایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید