Iranian Agriculture News Agency

اعتبار طرح کاشت یک میلیارد درخت هنوز تخصیص نیافته است

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه هنوز اعتبار طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تخصیص نیافته است تأکید کرد که از حالا برای تولید نهال‌های سال بعد اقدام کنیم.

اعتبار طرح کاشت یک میلیارد درخت هنوز تخصیص نیافته است

به گزارش ایانا به نقل از  مرکز اطلاع‌رسانی سازمان منابع طبیعی، عباسعلی نوبخت در پنجاه و هفتمین جلسه طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت با اشاره به اعتبار این طرح گفت: اعتباری که برای طرح کاشت مردمی یک میلیارد درخت در نظر گرفته‌شده، هنوز تخصیص داده نشده است؛ ولی همچنان پیگیر آن هستیم. سازمان برنامه‌وبودجه نیز قرار است به‌طور کامل اعتبارات را تخصیص دهد.

وی افزود: باید با کمک بسیج برای سال ۱۴۰۲، مفهوم درختکاری را به درخت‌داری تغییر دهیم، زیرا  هر چه درخت بکاریم خوب است، ولی هر آنچه را که حفظ کنیم نتیجه‌بخش خواهد بود.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور افزود: برای حفظ امنیت زیستی به مردم تعهد می‌دهیم که ۴ سال بعد از انجام کار، آمار نهال‌های باقی‌مانده را به مردم اعلام کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت‌های کشور در این بخش استفاده شود، اظهار کرد: ۷۲ روز کاری داریم و باید ۱۵۰ میلیون اصله نهال بکاریم. اگر ۱۵۰ میلیون را تقسیم‌بر ۳۳ اداره کل استان‌ها کنیم، هر استان باید ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال بکارد. این یعنی از امروز در هر استان باید ۶۳ هزار و ۱۳۱ اصله نهال کاشته شود و کار از امروز جدی گرفته شود.

نوبخت تصریح کرد: عرصه‌هایی که برای کاشت درخت انتخاب می‌شود، بر مبنای  سند پشتیبانی  علمی و فنی بوده و باید عرصه‌های کاشت نیز رعایت شود.

رئیس سازمان منابع طبیعی خاطرنشان کرد: برخی استان‌ها در کاشت درخت خوب کارکرده‌اند. برخی از برنامه عقب هستند، ولی تعهد داده‌اند که خودشان را به برنامه برسانند و برخی نیز کاشت را به اتمام رساندند.

وی گفت: امیدواریم اسفندماه وزارت جهاد کشاورزی و سپاه بتوانند گزارش خوبی از این بخش داشته باشند.

نوبخت در پایان بابیان اینکه هر استان باید بین یک تا ۱.۷ میلیون گودبرداری انجام دهد، تأکید کرد: از طرفی باید از حالا برای تولید نهال‌های سال بعد اقدام کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید