Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی:

طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب به‌زودی تکمیل می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی به کشاورزان قول داد؛ «بخشی از این پروژه که به وزارت جهاد کشاورزی مرتبط است تا پایان دولت به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل خواهد شد و پیگیر آن خواهیم بود»

طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب به‌زودی تکمیل می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت که در جریان سفر استانی ریاست جمهوری به استان کردستان سفر کرده است، پس از ورود به شهرستان مریوان و حضور در گلزار شهدای این شهرستان، از پایاب سد گاران در این شهرستان بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از پایاب این سد اظهار کرد: اعتبار برای پروژه شبکه های فرعی آبیاری و زه کشی غرب و شمال غرب کشور تامین است، این پروژه مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار هفته گذشته توسط شخص رهبری تامین شده است.

وی افزود: در این پروژه بخشی که به وزارت جهاد کشاورزی مرتبط است تا پایان دور اول دولت به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل خواهد شد و پیگیر آن خواهیم بود. 

نیکبخت با بیان اینکه با تکمیل این پروژه در کردستان، حدود ۱۳۵ هزار تن افزایش در محصولات کشاورزی خواهیم داشت، گفت: علاوه بر این پروژه، سیستم نوین آبیاری هم در سطح مزارع اجرا شده است و امیدواریم با این کار افزایش بهره وری در واحد سطح رقم بخورد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید