Iranian Agriculture News Agency

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

افتتاح ۱۰۹۵ پروژه آب و خاک در هفته دولت

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۹۵ پروژه آب و خاک با اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.

افتتاح ۱۰۹۵ پروژه آب و خاک در هفته دولت

صفدر نیازی شهرکی در گفت‌وگو با ایانا بیان کرد: در هفته دولت ۲۳۰۰ پروژه در بخش کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسد که ۴۸ درصد این پروژه‌ها مربوط به زیر بخش آب و خاک است.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل سامانه‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی، تجهیز و نوسازی اراضی، انتقال آب با لوله و مرمت و بازسازی آب بندان‌ها است.

نیازی گفت: اجرای این پروژه‌ها کمک قابل توجهی به بهبود بهره‌وری آب در بخش کشاورزی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی اقدامات زیادی در راستای کاهش مصرف آب انجام شده است. یکی از این اقدامات، توسعه سامانه های نوین آبیاری است.

معاون آب و خاک اضافه کرد: ازابتدای شروع طرح آبیاری تحت فشار تاکنون دو میلیون و ۹۰۰ هزارهکتار از اراضی کشاورزی کشور به این سامانه‌ها مجهز شده است. 

وی ادامه داد: دو میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از پروژه‌های آبیاری تحت فشار توسط کمک‌های دولتی در قالب تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به مرحله اجرا در آمده است و ۳۰۰ هزار هکتار نیز توسط خود مردم اجرا شده است.

نیازی گفت : در دولت سیزدهم ۱۱۷ هزارهکتار از اراضی کشور به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز و قریب به ۱۰ هزارهکتار شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی احداث شده است.

وی افزود: در دولت مردمی، ۱۷۰۰ کیلومتر از قنوات کشور مرمت و بازسازی شد و در ۳۷ هزارهکتار از اراضی کشاورزی کشور طرح زهکشی اجرا شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید