Iranian Agriculture News Agency

نماینده دفتر توسعه ملل متحد اعلام کرد:

دفتر توسعه ملل متحد برای کمک به ایران در حل مشکل گرد و غبار و خشکسالی اعلام آمادگی کرد.

آمادگی سازمان ملل متحد برای کمک به ایران در حل مشکل گرد و غبار و خشکسالی

به گزارش خبرنگار ایانا، نماینده دفتر توسعه ملل متحد امروز پنجشنبه در آیین بزرگداشت روز جهانی مقابله با بیابان زایی در محل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ضمن بیان این مطلب گفت: خشکسالی و بیابانزایی هیچ مرزی نمی شناسد و این مشکل هر سال در جهان حادتر می شود.

کلودیا ویداس افزود: خشکسالی و بیابانزایی تاثیرات زیادی بر جوامع و اقتصاد و به ویژه بر روی همکاری های مردم محلی در مناطق مختلف، مهاجرت و قحطی آب و مواد غذایی دارد.

وی اظهار داست: در این شرایط، مدیریت ضعیف منابع آبی نیز بر روی زندگی ۳.۲ میلیارد نفر از جمعیت جهان تاثیر می گذارد.

ویداس اضافه کرد: ایران نیز به دلیل نزدیکی به خط استوا از خشکسالی، بیابانزایی و گرد و غبار بسیار تاثیر پذیر است و از این رو نهادهای مختلف از جمله سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری این کشور، سال هاست که در این حوزه ها فعالیت می کند و با ما همکاری خوبی داشته است.

وی از اقدامات ایران در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست قدردانی کرد و گفت: در شرایط سختی که ایران به لحاظ تحریم ها و حتی شیوع کرونا داده با این حال اقدامات زیادی برای مقابله با بیابان زایی و کاهش آثار بلایای طبیعی و مدیریت منابع طبیعی داشته است.

نماینده دفتر توسعه ملل متحد، نقش آموزش در کاهش تاثیرات اقلیمی و عوامل انسانی بر محیط زیست و منابع طبیعی را کلیدی خواند و تصریح کرد آموزش به کودکان و جوانان می تواند بر بسیار آ.گاه بخش در مسائل زیست محیطی باشد .

وی در عین حال بر سرمایه گذاری و هماهنگی برای مقابله با خشکسالی و بیابانزایی تاکید کرد و گفت: مدیریت دولتی به برنامه ها در حوزه محیط زیست نباید نگاه هزینه ای داشته باشد بلکه باید به آن به عنوان‌ سرمایه گذاری نگاه کند.

ویداس ادامه داد: بخش کشاورزی باید به این موضوع توجه کند که چطور می تواند مصرف آب را در این حوزه بهینه و در عین حال اقتصاد و معیشت مردم را بهتر کند.

وی نقش دیپلماسی برای مقابله با گرد و غبار مهم خواند و تصریح کرد: ایران در منطقه ای واقع شده که همسایگانش مسائل مختلفی دارند و ظرفیت آموزشی که در این کشور وجود دارد می تواند به آگاهی بخشی در حوزه محیط زیست کمک کند.

نماینده دفتر توسعه ملل متحد در عین حال اظهار داشت: این دفتر آمادگی کمک به ایران برای مقابله با گرد و غبار و خشکسالی را دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید