Iranian Agriculture News Agency

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از دانش آموزان کشور خواست تا با توجه به بحران آب کشور به فکر آب باشند و از این نعمت ارزشمند درست استفاده کنند.

خواسته معاون سازمان محیط زیست از دانش آموزان: به فکر آب باشید

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از دانش آموزان کشور خواست تا با توجه به بحران آب کشور به فکر آب باشند و از این نعمت ارزشمند درست استفاده کنند.

به گزارش ایانا از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، جشنواره ملی نخستین واژه آب و نواختن زنگ آب در دبستان دخترانه شهید جلائی پور منطقه دو تهران صبح امروز با حضور مدنی معاون سازمان حفاظت محیط زیست ، میدانی و جانباز معاونین وزیر نیرو و حمیدی معاون وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان ، فعالان محیط زیست و سازمان های مردم نهاد با هدف تربیت دانش آموزان حامی آب برگزار شد .

کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم با بیان اینکه در کشور آب هست اما کم است، از دانش آموزان خواست تا با صرفه جویی در مصرف آب و استفاده بهینه از این نعمت ارزشمند در ساختن آینده کشور مشارکت کنند .

مدنی از دانش آموزان خواست هنگام فراموشکاری و غفلت بزرگترها و پدران و مادران برای صرفه جویی و استفاده بهینه آب، به آن ها یادآوری کنند که بسیاری از دریاچه ها و تالاب ها و رودخانه های کشور همچون دریاچه ارومیه و زاینده رود به دلیل بی آبی خشک شده است .

معاون سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: همه ما باید بدانیم که برای زندگی در این کشور نیازمند آب هستیم .

این مقام مسئول از دانش آموزان خواست تا با رعایت دو قانون "دوش گرفتن در پنج دقیقه" و "انداختن درب بطری آب معدنی پس از مصرف محتویات آن به درون بطری خالی و مچاله کردن بطری به منظور بازیافت بهتر و راحت تر" به حفظ محیط زیست کمک کنند .

مدنی تاکید کرد: بهتر آنکه استفاده از بطری های آب معدنی به لحاظ تولید پسماندپلاستیکی محدود شود .

معاون سازمان حفاظت محیط زیست از سازمان مردم نهاد "گروه بچه های آب" به دلیل فعالیت آموزشی_ فرهنگی در حوزه آب تقدیر کرد و یادآور شد: فرهنگ سازی و آموزش باید از سنین پایین در دستور کار قرار گیرد .

وی گفت: همه باید بیاموزیم که به فکر آب باشیم .


انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید