Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

تولید مرغ تخم‌گذار، ۷ ماه زمان نیاز دارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مرغ‌های تخم‌گذار باید حدود ۷ ماه سن داشته باشند زمانی که آن‌ها معدوم می‌شوند برای تولید مرغ تخم‌گذار مادر باید چند ماه صبر کرد و مانند مرغ گوشتی بعد از گذشت ۶ هفته آماده عرضه به بازار نمی‌شوند.

واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار منافاتی با شعار سال ندارد

به گزارش «خبرگزاری ایانا» نور محمد تربتی نژاد، در خصوص واردات تخم‌مرغ به‌منظور تأمین نیاز بازار، اظهار داشت: شعار سال حمایت از تولیدات داخلی است؛ اما این شعار درزمینهٔ محصولاتی مطرح می‌شود که در تولید آن‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه واردات تخم‌مرغ با توجه به اینکه از غذاهای اصلی جامعه است در شرایطی که با کمبود آن در بازار مواجه باشیم منافاتی با شعار سال ندارد، گفت: تولید تخم‌مرغ توسط تولیدکنندگان داخلی در سال‌های گذشته نیاز کشور را تأمین می‌کرد؛ اما براثر شیوع آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان میزان تولید تخم‌مرغ توسط تولیدکنندگان داخلی با تهدید مواجه شده و کاهش‌یافته است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واردات تخم‌مرغ با هماهنگی سازمان‌های اجرایی در شرایطی که کمبود آن در بازار احساس شود اشکالی ندارد، ادامه داد: تا قبل از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان درزمینهٔ تولید تخم‌مرغ شاهد افزایش تولید نیز بودیم؛ اما به دلیل تلفات حدود 30 میلیون قطعه‌ای، کشور نیاز به واردات تخم‌مرغ پیدا کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در تنظیم بازار تمامی عوامل باید دخیل باشند و در شرایطی که کمبودی در بازار احساس می‌شود باید محصول موردنیاز را وارد کنیم اما در درازمدت لازم است تا به خودکفایی دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه دست‌یابی به میزان تولید تخم‌مرغ درگذشته چه میزان زمان لازم دارد، خاطرنشان کرد: مرغ‌های تخم‌گذار باید حدود 7 ماه سن داشته باشند زمانی که آن‌ها معدوم می‌شوند برای تولید مرغ تخم‌گذار مادر باید چند ماه صبر کرد و مانند مرغ گوشتی دارای دوره‌های 6 هفته‌ای نیستند تا آماده عرضه به بازار شوند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید