Iranian Agriculture News Agency

حاجی دلیگانی در اخطار قانون اساسی:

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی، اظهارات وزیر خارجه آمریکا را در حد پاسخ‌گویی ندانست و گفت: وزیر خارجه آمریکا لیاقت پاسخ را نداشت.

زیر بار لایحه استعماری الحاق به FATF نمی‌رویم

به گزارش خبرنگار پارلمانی «خبرگزاری ایانا»، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، یک خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: روز گذشته وزیر خارجه آمریکا در خصوص مذاکرات جدید شرط و شروطی برای ایران تعیین کرده است که ریاست مجلس باید به آن پاسخ می‌داد.

وی در اخطار اصل 67 قانون اساسی گفت: طبق این اصل سوگند یاد کرده‌ایم امانت‌دار مردم باشیم که تحت سلطه کشورهای دیگر نروند لذا لایحه استعماری الحاق به FATF را مطالعه کرده‌ایم و گزارشی در 9 بند که شامل 9 ایراد است تهیه کردیم و میان نمایندگان توزیع شد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: سرتاسر این لایحه استعماری بوده و دست و پای مردم ایران را می‌بندد لذا باید بر اساس سوگندی که یاد کرده‌ایم عمل کرده و نباید تاریخ مجلس به گونه‌ای شود که همچون گذشته که برجام 20 دقیقه به تصویب رسید این لایحه نیز به تصویب برسد.

لاریجانی: اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حد پاسخ ما نبود

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر وی خاطر نشان کرد: وزیر خارجه آمریکا لیاقت آن را نداشت که نسبت به اظهاراتش پاسخی ارائه کرده و راجع به آن صحبت کنیم البته وزیر امور خارجه کشورمان پاسخ وی را داد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید