Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی آمل از افتتاح بزرگترین گلخانه پرورش گل بنفشه آفریقایی در هفته دولت در شهرستان آمل با حضور فرماندار و مدیران سازمان جهاد کشاورزی خبر داد.

بزرگترین گلخانه بنفشه آفریقایی در آمل افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، یک واحد پرورش گل بنفشه آفریقایی در رنگ ها و گونه های متونع با تولید 30 هزار گلدان در هر دوره پرورش و تولید سالانه 135 هزار گلدان باحضور معاون بهبود تولیدات گیاهی، فرماندار آمل و مدیران روابط عمومی و باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل افزود: تعداد بهره برداران گل و گیاه شهرستان آمل 573 نفر است که 436 نفر در فضای بسته و 137 نفر در فضای باز مشغول فعالیت در این بخش هستند.

وی اظهار کرد: گل های آپارتمانی با سطح زیر کشت 315 هزار مترمربع و تولید 5 میلیون گلدان، 37 درصد تولید و رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است.

اسلامی با بیان اینکه گل های شاخه بریده با سطح زیرکشت یک میلیون و 91 هزار و 354 مترمربع و تولید 99 میلیون و 700هزار شاخه، 39 درصد تولید و رتبه اول استان را داراست، ادامه داد: درخت و درختچه با سطح زیر کشت 434 هزار مترمربع و تولید 6 میلیون و 500 هزار واحد، 18 درصد تولید و رتبه دوم استان را در اختیار خود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل تصریح کرد: گل های فصلی و نشایی با سطح زیرکشت 20 هزار مترمربع و تولید 3 میلیون و 930 هزار بوته، 13 درصد تولید و رتبه چهارم مازندران را داراست.

وی در پایان تصریح کرد: 33 هزار مترمربع گلخانه هیدرو پونیک در شهرستان آمل مشغول فعالیت است.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید