Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی گفت: سال گذشته 28 میلیارد و 409 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان پرداخت شد.

پرداخت 28 میلیارد تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در سوادکوه شمالی

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، قاسم حکمت‌شعار اظهار کرد: با توجه به اینکه کاربرد صحیح ادوات مکانیزه کشاورزی با افزایش بهره‌وری در تولید، نقش بسزایی در افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی و تسهیل در فرآیند تولید ایفا می‌کند، راستی‌آزمایی ادوات مکانیزه خریداری شده از محل خط اعتباری فاز 8 و بررسی وضعیت این ادوات از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی افزود: سال گذشته با ایجاد حلقه مشارکت میان جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی و متقاضیان، 28 میلیارد و 409 میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبارات فاز 8 مکانیزاسیون کشاورزی به بهره‌برداران این شهرستان پرداخت شد که نسبت به 10 میلیارد و 28 میلیون ریال اعتبار سال 98، افزایش 283 درصدی داشت.

این مسوول تصریح کرد: در راستای توسعه کشت مکانیزه، 16 دستگاه تراکتور، 4 دستگاه نشاکار، یک دستگاه کمباین و 7 دستگاه سایر انواع ادوات مکانیزه شامل تیلر، دروگر و سمپاش به ماشین‌آلات مکانیزه این شهرستان اضافه شد و طی چندین مرحله، کارکرد این ادوات مورد راستی‌آزمایی قرار گرفت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید