Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: ۵۴ هزار و ۹۵ راس دام در این شهرستان پلاک کوبی شد.

۵۴ هزار راس دام در ساری هویت دار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، رضا پورفلاح مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با اشاره به اینکه رهگیری دام و فراورده های دامی از مهم ترین اهداف طرح پلاک کوبی دام در کشور است، اظهار کرد: هویت دار کردن دام ها در راستای منافع دامداران بوده و ارائه هرگونه خدمات حمایتی، دامپزشکی، تسهیلاتی و تامین نهاده های دامی منوط به اجرای این طرح خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با بیان اینکه پلاک های لازم برای اجرای این طرح در شهرستان موجود است، تصریح کرد: با هماهنگی اتحادیه دامداران و نظارت مدیریت جهاد کشاورزی فرآیند پلاک کوبی دام های شهرستان توسط کارشناسان خدمات بیمه ای و دامپزشکی و مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی انجام می شود.

این مسئول هدف از اجرای این طرح را، دستیابی به آمار واقعی دام در کشور عنوان کرد و افزود: با دستیابی به آمار واقعی دام، برنامه ریزی لازم برای تامین و توزیع نهاده های دامی، ارائه خدمات مناسب دامپزشکی، افزایش بهره وری در واحدها ی دامداری، ایجاد واحدهای تبدیلی و بسته ‌بندی فرآورده های دام انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه جابجایی دام ها در سطح کشور به مجوز های لازم نیاز دارد، اضافه کرد: در کشور تنها برای دام های هویت دار با نظارت دامپزشکی استان مجوز جابه جایی صادر خواهد شد و از جابه جایی های دام بدون هویت جلوگیری خواهد شد.

پورفلاح با بیان اینکه پلاک های تهیه شده ۱۵ رقمی بوده که سه رقم اول کد کشور بوده، رقم چهارم کد ایزو، رقم ۵و۶ کد استان رقم ۷ نوع دام و ۸ رقم آخر هم مربوط به دامدار، دام و محل و جایگاه دام خواهد بود، افزود: تاکنون ۵۴ هزار و ۹۵ راس دام در این شهرستان پلاک کوبی شد و مابقی نیز با جدیت در حال اجراست.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری خاطرنشان کرد: شهرستان ساری دارای یک هزار و 126 واحد دامداری صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید