Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر گفت: پیش بینی می‌شود 5 هزار و 766 هکتار از مزارع این شهرستان به کشت محصولات پاییزه اختصاص یابد.

کشت محصولات پاییزه در 5700 هکتار از مزارع قائم شهر
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، مجید جعفری بیان کرد: پیش بینی می‌شود امسال 5 هزار و 766 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان قائم‌شهر به کشت محصولات پاییزه مانند، جو علوفه ای و دانه ای، گندم، شبدر، مخلوط تریتیکاله، کلزا، سیر، سبزیجات برگی و ریشه ای، کاهو و کلم، نخود فرنگی، لوبیا سبز، پیاز و باقلا اختصاص یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر با بیان اینکه تاکنون 600 هکتار جو علوفه ای در مزارع این شهرستان کشت شد، افزود: پیش بینی می شود با میانگین عملکرد 25 هزار کیلوگرم در هر هکتار، 15 هزار تن جو در این شهرستان تولید شود.

وی با اشاره به آغاز کشت شبدر برسیم در این شهرستان، گفت: تاکنون در یک هزار و 900 هکتار از مزارع این شهرستان شبدر برای تامین علوفه دام کشت شد و پیش بینی می شود از این سطح، 38 هزار تن شبدر استحصال شود.

جعفری درباره کشت سیر در زمین های کشاورزی این شهرستان بیان کرد: 800 هکتار از زمین های زراعی این شهرستان سیر کشت شد و پیش بینی می شود 5 هزار 600 تن سیر از این اراضی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر با اظهار اینکه تاکنون 50 هکتار کاهو در مزارع این شهرستان کشت شد، افزود: پیش بینی می شود از این سطح، یک هزار و 100 تن کاهو تولید شود.

وی در ادامه از پیش بینی تولید 100 تن کلم در 5 هکتار اراضی زراعی این شهرستان خبر داد.

این مسوول افزود: تاکنون 90 هکتار دانه روغنی کلزا توسط بهره برداران در زمین های مناسب و مستعد زراعی این شهرستان کشت شد که پیش بینی می شود 77 تن کلزا تولید شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از محصولات پاییزه، لوبیا سبز است که تاکنون در 220 هکتار از زمین های زراعی کشت شد که با عملکرد 9 هزار کیلوگرم در هکتار پیش بینی می شود یک هزار و 980 تن از این محصول در این شهرستان برداشت شود.

به گفته این مسئول از دیگر محصولاتی که در فصل پاییز می توان کشت کرد باقلا سبز و پیاز است که تاکنون 200 هکتار باقلا و 60 هکتار پیاز در زمین های کشاورزی منطقه کشت شد که پیش بینی می شود 800 تن باقلا و 720 تن پیاز از این مزارع برداشت و روانه بازار مصرف شود. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید