Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه با اشاره به احداث 15 هکتار باغ کم آب بر انجیر در سال جاری، گفت: پیش بینی می شود 750 تن میوه انجیر در باغات این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

احداث 15 هکتار باغ جدید انجیر در گلوگاه

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، غلامرضا قنبری با اشاره به احداث 15 هکتار باغ جدید در شهرستان گلوگاه، گفت: پیش‌بینی می‌شود 750 تن میوه انجیر در باغات این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی با اشاره به اینکه سطح باغات انجیر این شهرستان به 160 هکتار رسید، افزود: از این میزان 120 هکتار آن بارور و 40 هکتار آن غیر بارور است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه بیان کرد: سطح باغات انجیر این شهرستان در سال گذشته 145 هکتار بود که 650 تن محصول از این باغات برداشت شد.

وی با بیان اینکه شرقی ترین شهر مازندران بعنوان مهد مرغوبترین انجیر کشور نام گرفته است، تصریح کرد: تولید این محصول، نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال مردم این شهرستان دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه اظهار کرد: انجیر یکی از خوشمزه‌ ترین میوه‌های تابستانی است که از دیرباز بین مردم دنیا و ایران طرفداران زیادی داشته و با خواص دارویی فراوان، خوراکی‌ های خوش‌طعمی مانند بستنی، مربا و انواع دسر از آن تهیه می‌شود.

قنبری تصریح کرد: انجیر از میوه هایی است که طب سنتی برای آن فواید زیادی برشمرده که کاهش فشار خون و وزن، جلوگیری از سرطان سینه، بالا بردن تراکم استخوان، برطرف کردن سیاه سرفه و ذات الریه، جلوگیری از سوء هاضمه، کاهش حرارت بدن، افزایش ادرار و رفع یبوست بخشی از این خواص است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید