Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی جویبار:

مدیر جهاد کشاورزی جویبار از تولید 700 تن قارچ خوراکی دکمه ای از واحد های تولیدی این شهرستان در سال گذشته خبر داد.

700 تن قارچ خوراکی در جویبار تولید شد
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، غلامرضا سعیدی گفت: سال گذشته 700 تن قارچ خوراکی دکمه ای از 8 واحد کوچک و بزرگ شهرستان جویبار تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار بیان کرد: قارچ یکی از سالم ترین مواد غذایی است که می تواند در ترکیب رژیم غذایی مبتلایان به دیابت جای گیرد، قارچ چربی و کلسترول ندارد، مقدار کمی هیدرات کربن را در خودش جای داده و از لحاظ داشتن پروتئین در سطح خوبی قرار دارد. ویتامین، مواد معدنی، آب و فیبر هم از سایر ترکیبات موجود در قارچ هستند که به سلامت هرچه بیشتر بیماران مبتلا به دیابت کمک می کنند.

وی با بیان این که پرورش دهنده قارچ کسی است که از عهده آماده سازی سالن پرورش، تأمین تجهیزات و  ابزار، تهیه بستر قارچ و سایر موارد بر آید، اذعان کرد: رعایت اصول بهداشتی را باید در سالن های پرورش قارچ برای پیشگیری آفات و بیماری های قارچ بعنوان قوانین اصلی و همیشگی مدنظر قرار داد.

سعیدی با اشاره باینکه همه قارچ ها خوراکی نیستند و برخی از قارچ های غیرخوراکی و سمی می توانند کشنده باشند، به مصرف کنندگان توصیه کرد قارچ مصرفی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و به صورت بسته بندی های بهداشتی تهیه کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید