Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی ساری خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی ساری با بیان اینکه 20 بانک نشا در شهرستان ساری فعال هستند، گفت: امکان استفاده از ماشین آلات کشاورزی و توسعه کشت مکانیزه برنج از مهمترین اهداف ایجاد این بانک است

فعالیت 20 بانک نشا در ساری

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، رضا پورفلاح از تخصیص 88 میلیارد و 500 میلیون ریال برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان در سال 98 خبر داد و گفت: 188 درصد این اعتبار جذب و 229 نفر موفق به دریافت 92 دستگاه تراکتور، 79 دستگاه کمباین برنج، 33 دستگاه نشاگر برنج، 18 دستگاه تیلر و 54 دستگاه انواع ادوات و دنباله بند ها شدند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با اشاره به مزایای ایجاد بانک نشاء برنج اظهار کرد: استفاده از متخصصان بخش کشاوزی برای تهیه و تولید نشاء سالم و عاری از آفت و بیماری و صرفه جویی در میزان بذر مصرفی و هزینه‌ های تهیه نشاء و تولید برنج، باعث افزایش راندمان تولید می شود.

وی با بیان اینکه 20 بانک نشا در شهرستان ساری فعال هستند، ادامه داد: امکان استفاده از ماشین آلات کشاورزی و توسعه کشت مکانیزه برنج از مهمترین اهداف ایجاد این بانک است.

پورفلاح اضافه کرد: با بکارگیری دستگاه مکانیزه، هزینه مرزکشی و نشاکاری در شالیزارها کاهش می یابد و در شرایط کنونی برای پیشگیری از بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال آن بهترین راه برای انجام فعالیت های بخش کشاورزی، استفاده کمتر از کارگران و کشت و کار مکانیزه است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید