Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران خبر داد:

مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران گفت: توزیع ۴۰۰ تن گوشت قرمز منجمد دولتی با قیمت هر کیلو ۴۰ هزار تومان برای مصرف کننده در سطح گسترده‌ای از بازار استان شروع شده است.

توزیع ۴۰۰ تن گوشت قرمز منجمد دولتی با قیمت ۴۰ هزار تومان
به گزارش خبرنگار ایانا در استان مازندران، سید مصطفی ابراهیمی با اظهار این که به منظور تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت، سهمیه ۴۳۰ تنی گوشت قرمز دولتی به این استان اختصاص یافت، افزود: گوشت های توزیع شده هم اکنون در فروشگاه‌های بزرگ و مشخص شده استان در حال عرضه به مشتریان است.

وی فروشگاه های اتکا، رفاه، فرهنگیان، امکان و بهزیستی و شرکت های تعاونی روستایی را متولی توزیع این نوع گوشت معرفی کرد و ادامه داد: با توجه اهمیت تجمع نکردن مردم برای مقابله با ویروس کرونا، فروشگاه های عرضه کننده مواد پروتینی تقریبا بزرگ نیز می توانند با معرفی سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان توزیع کنندگان این گوشت سهمیه دریافت کنند.

خرید و ذخیره‌سازی گوشت مرغ 

مدیر کل پشتیبانی امور دام مازندران در خصوص توزیع گوشت مرغ هم گفت: از آن جایی که قیمت مرغ گرم به دلیل افزایش تولید با قیمت کمتر از مصوبه دولتی در استان به وفور وجود دارد، به منظور کمک و حمایت از تولید کنندگان، دولت خرید مرغ را برای ذخیره سازی آغاز کرده است.

ابراهیمی توضیح داد: در حال حاضر روزانه حدود ۱۰۰ تن مرغ مازاد بر مصرفی که در استان تولید می شود با هدف تنظیم بازار و حمایت از مرغداری ها خریداری و در سردخانه ها ذخیره می شود.

نرخ اعلام شده برای هر کیلوگرم گوشت مرغ در ستاد تنظیم بازار ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است که در بازار مازندران گوشت مرغ به قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به دست مصرف کننده می رسد. 

سالانه 240 هزار تن گوشت مرغ در مازندران تولید می شود که معادل ۱1درصد گوشت سفید تولیدی کشور است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید