Iranian Agriculture News Agency

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

مدیریت زراعی منسجم بر اراضی کشاورزی برای افزایش بهره‌وری

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی بر مدیریت زراعی منسجم بر اراضی کشاورزی برای افزایش بهره‌وری اراضی تاکید کرد.

مدیریت زراعی منسجم بر اراضی کشاورزی برای افزایش بهره‌وری
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در جلسه جهش تولید در دیمزارهای مازندران گفت: میانگین سرانه زمین در کشور 3.2 هکتار است که اگر به کمتر از این میزان برسیم قطعا با کاهش بهره‌وری در اراضی مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: واردات دانه‌های روغنی توسط واردات کنندگان در ازای خرید محصولات داخلی با قیمت مصوب از کشاورزان است و پس از پرداخت وجه به کشاورزان و تایید آن اجازه واردات به این شرکت‌ها داده می‌شود.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بلوک بندی اراضی کشاورزی یکی از راهکارهای مقابله با کوچک شدن اراضی است که به صورت پهنه‌بندی مدیریت می‌شوند، افزود: مدیریت زراعی منسجم بر اراضی کشاورزی باعث افزایش بهره‌وری مزارع می‌شود.

مهاجر تاکید کرد: در مازندران باید کارهای زیربنایی نظیر احداث انبارهای فنی برای نگهداری استاندارد محصولات کشاورزی انجام شود.

وی یادآور شد: شرکت خدمات حمایتی و تعاون روستایی وظیفه اصلی تامین نهاده‌های کشاورزی نظیر کود و سم را برعهده دارند و باید بر اساس رسالت اصلی خودشان عمل کنند.

بابک مومنی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این جلسه با اشاره به اینکه ذات و رسالت جهاد کشاورزی تولید است، ادامه داد: تولید بذر محصولات کشاورزی در استان با جدیت دنبال می‌شود و امسال این مشکل چندساله را رفع خواهیم کرد.

وی بر تامین و تولید بذر محصولات کشاورزی استان با مباشرت شرکت خدمات حمایتی تاکید کرد و گفت: همه عوامل استانی در تحقق این امر موظف به همکاری با شرکت خدمات حمایتی استان هستند.

 

خبرنگار: محمد تقی طاهری 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید