Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

افتتاح 71 پروژه کشاورزی دهه فجر در مازندران

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 71 پروژه تولیدی، زیربنایی و صنایع کشاورزی با هشت هزار و 323 میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی استان مازندران افتتاح، کلنگ زنی و به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح 71 پروژه کشاورزی دهه فجر در مازندران

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، بابک مؤمنی بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 71 پروژه تولیدی، زیربنایی و صنایع کشاورزی با هشت هزار و 323 میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی استان مازندران افتتاح، کلنگ زنی و به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: پروژه‌های افتتاحی بخش کشاورزی برای 221 نفر ایجاد اشتغال مستقیم کرده و پنج هزار و 929 خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‎‌شوند.

مؤمنی با بیان اینکه 40 پروژه آب و خاک با اعتبار 647 میلیارد ریال در دهه فجر امسال افتتاح و پنج هزار و 739 خانوار از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند، ادامه داد: 6 پروژه بخش دام و طیور با اعتبار 627 میلیارد ریال در این ایام به بهره‌برداری خواهد رسید و برای 39 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

این مسئول با اشاره به افتتاح 6 پروژه صنایع کشاورزی شامل صنایع تبدیلی، تکمیلی و مکانیزاسیون کشاورزی با اعتبار هزار و 35 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 64 نفر، گفت: پنج پروژه باغبانی با اعتبار 118 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم برای هشت نفر دهه فجر امسال در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه ایام الله دهه فجر امسال هفت طرح شیلاتی و آبزی پروری نیز با اعتبار سه هزار و 527 میلیارد ریال و اشتفال مستقیم برای 60 نفر افتتاح و بهره‌برداری می‌شود، خاطرنشان کرد: چهار پروژه حوزه دامپزشکی با دو هزار و 270 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال مستقیم برای 50 نفر دهه فجر امسال افتتاح می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران یک طرح در بخش شرکت شهرک‌های کشاورزی شامل احداث استخر ذخیره آب مجتمع گلخانه‌ای با 77 میلیارد ریال اعتبار و 30 خانوار برخوردار و دو طرح عشایری با 22 میلیارد ریال اعتبار و 160 خانوار بهره‌مند را از دیگر طرح‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی استان دهه فجر امسال برشمرد.

وی با بیان اینکه دهه فجر فرصتی مغتنم برای تبیین و آگاهی مردم از خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه در بخش کشاورزی است، گفت: ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران برنامه‌ریزی‌های لازم برای مشارکت مردم به ویژه بهره‌برداران بخش کشاورزی و برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن‌های انقلاب از طریق مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه فجر را انجام خواهد داد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید