Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

کشاورزان پیشرو طلایه داران کشاورزی هستند

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کشاورزان پیشرو طلایه‌داران آینده توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی مازندران خواهند بود.

کشاورزان پیشرو طلایه داران کشاورزی هستند

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، بابک مؤمنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران در نشست با کشاورزان پیشرو استان، این قشر را پیشکسوتان عرصه امنیت غذایی خطاب کرد و گفت: کشاورزان پیشرو طلایه‌داران آینده توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی مازندران خواهند بود.

وی ادامه داد: حمایت از تولید داخل، جهش تولید و رشد تولید کلیدواژه‌هایی است که مقام معظم رهبری به آن تأکید دارند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه اگر قرار است تحول اتفاق بیفتد باید توسط جامعه کشاورزان پیشرو، توسعه ظرفیت‌های دانش‌بنیان در بخش کشاورزی و بسیج مردمی کشاورزی مازندران رخ دهد، افزود: باید تعداد کشاورزان پیشرو در استان روزبه‌روز بیشتر شود و شاهد تولیدات چشمگیری در این زمینه باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید الگوی اقتصادی در شالیکاری عرضه شود، گفت: کشاورزی سنتی تک‌کشتی سرمایه تولید نیست بلکه همان‌طور که کشاورزی اولویت اول استان است، باید فعالیت اقتصادی در بخش کشاورزی داشته باشیم.

مؤمنی بابیان اینکه باید راهبرد و راهکاری پیدا کنیم تا کرامت کشاورز مازندرانی حفظ شود، اضافه کرد: امروزه بخش کشاورزی مظلوم‌ترین بخش کشور است و حق بخش کشاورزی باید ادا شود.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: زبان کشاورز را فقط کشاورز متوجه می‌شود و باید با گویش کشاورز با آنان ارتباط برقرار کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برخی از فعالیت‌ها را باید به خود کشاورزان واگذار کرد و قطعاً کشاورزان پیشرو می‌توانند این وظایف را شناسایی کرده و به سرانجام برسانند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید