Iranian Agriculture News Agency

برگزاری پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت ملی در مازندران

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برگزاری پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت ملی محصولات زراعی کشت پاییزه 1402 همزمان با سراسر کشور و استان خبر داد.

برگزاری پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت ملی در مازندران
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، علی طاهری با بیان اینکه پنجمین کاروان ترویجی بهره وری ویژه الگوی کشت ملی محصولات زراعی کشت پاییزه 1402 همزمان با سراسر کشور و استان در پایلوت شهرستان ساری، روستای سلیمان محله از توابع مرکز جهاد کشاورزی پنبه زارکتی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: این کاروان ترویجی در استان مازندران همزمان با سراسر کشور در یکم و دوم آبانماه 1402 در حوزه 75 مرکز جهاد کشاورزی این استان برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران تصریح کرد: در اولین روز از این پویش ملی و برای امنیت و اقتدار غذایی، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، محققیق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، مسوولین و کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی پنبه زارکتی و کشاورزان پیشرو و خبره کشت پاییزه این مرکز حضور داشتند. 

این مسوول با اشاره به اینکه محوریت برگزاری این پویش، کشاورزان خبره در دو هزار و 50 سازه ترویجی سراسر کشور است، افزود: این پویش با همکاری سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، معاونت آموزش و ترویج کشاورزی، صندوق بیمه محصولات کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و بنیاد ملی برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان برنامه ریزی و اجرا شد.

طاهری هدف از اجرای این پویش را اطلاع رسانی، دانش افزایی و آگاهی بخشی درباره برنامه الگوی کشت ملی، کشت قراردادی و محصولات زراعی و جهش تولید در دیمزارها برشمرد.

وی گفت: پخش مستقیم این پویش در شبکه های اجتماعی به آدرس tv.iate. ir و www.iate.ir انجام می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید