Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

توفیق آینده محصولات باغی استان وابسته به شناسنامه‌دار کردن باغات است

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: توفیق آینده محصولات باغی استان، وابسته به شناسنامه‌دار کردن باغات است

توفیق آینده محصولات باغی استان وابسته به شناسنامه‌دار کردن باغات است

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، بابک مؤمنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه شناسنامه‌دار کردن باغات، بیان کرد: چاره‌ای نداریم جز اینکه برای رشد و ارتقاء محصولات استان، حرکت به سمت شفافیت داشته باشیم.

وی ادامه داد: محصولات کشاورزی ایران در دنیا شناخته‌شده نیست و مظلوم واقع‌شده است و کشورهای دنیا چندین برابر تولید را در واسطه‌گری‌ها کسب درآمد می‌کنند.

مؤمنی بابیان اینکه امروزه هرچه روبه‌جلو حرکت می‌کنیم سخت‌گیری ذائقه‌ها در دنیا تغییر پیدا می‌کند، گفت: ذائقه‌ها به دنبال محصول سالم‌تر است و سخت‌گیری خانواده‌ها نسبت به محصول سالم مشهود است.

وی ادامه داد: زنجیره تأمین و عرضه از کشاورز تا مصرف‌کننده باید نظام شفاف داشته باشد و گام نخست با همکاران بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه سخت‌گیرانه به دنبال این هستیم تا جایی که تحت کنترل ما است محموله‌های صادراتی با نام و نشان مشخص از استان مازندران اظهارنامه صادراتی دریافت کند، گفت: با توجه به فرمان‌ها میز مرکبات استان و استاندار مازندران اجازه نخواهیم داد حتی یک محموله به‌غیراز مبدأ اظهارنامه صادراتی صادر شود.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم فرصت صادرات برای باغ‌هایی باشد که کد Qr دریافت کردند.

مؤمنی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری برای شناسنامه‌دار کردن باغ‌ها در سال جاری، فراتر از عددی است که در حال حاضر داریم، افزود: با یک نظام اولویت‌بندی درست انتظار داریم به عدد و رقم قابل قبولی در شناسنامه‌دار کردن باغات دست پیدا کنیم.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: توفیق آینده محصولات باغی استان، وابسته به شناسنامه‌دار کردن باغات است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید