Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

95 درصد عرصه مازندران درگیر فعالیت‌های کشاورزی است

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران استان کشاورزی کشور است و ۹۵ درصد عرصه‌های استان درگیر فعالیت‌های بخش کشاورزی است.

95 درصد عرصه مازندران درگیر فعالیت‌های کشاورزی است

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، بابک مومنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه مسوولین حوزه نمایندگی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های منطقه یک کشور ضمن خوشامدگویی به دیار علویان، بزرگان و فقها گفت: بی شک جهاد کشاورزی مازندران بزرگترین دستگاه اجرایی عملیاتی در سطح استان محسوب می‌شود و تنوع و گستردگی زیادی دارد.

مومنی با بیان اینکه من فرزند سازمان جهاد کشاورزی مازندران هستم و حیات شغلی خود را از جهاد کشاورزی آغاز کردم، خاطرنشان کرد: جایگاه ها رفتنی است اما تنها چیزی که باقی می‌ماند رفتارهایی است که باید پاسخگوی آن باشیم.

این مسئول اضافه کرد: مازندران استان کشاورزی کشور است و ۹۵ درصد عرصه‌های استان درگیر فعالیت‌های بخش کشاورزی است.

مومنی با اشاره به اینکه مازندران قطب اول تولید و محور تولید محصولات استراتژیک است که نقش اساسی در سبد امنیت غذایی کشور دارد، توضیح داد:  تولیدات محصولات کشاورزی استان مازندران 7.8 میلیون تن است و شاید نسبت به برخی استان‌ها به لحاظ کمی حجم تولیدات استان ما کم باشد اما ارزش اقتصادی بالاتری را نسبت به سایر استان‌ها داریم.

وی اضافه کرد: با تحول زیرساختی می‌توان ضریب کشت محصولات کشاورزی استان را ارتقا داد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه رسالت اصلی بخش کشاورزی ارتقاء عملکرد و تولید بود اما زمانی که بازرگانی هم به این وزارتخانه محول شد بخش زیادی از انرژی همکاران صرف این موضوع می‌شود، افزود: اگر بر روی برندینگ محصولات کشاورزی کار شود می‌توان بازار کشورهای دنیا را فتح کرد به شرطی که شرایط و امکانات صادرات محصولات کشاورزی فراهم شود.

مسئولین حوزه نمایندگی ولی‌فقیه استان‌های تهران، البرز، قم، گیلان، سمنان، گلستان در این جلسه حضور داشتند.

این جلسه با حضور معاون هماهنگی امور استان‌ها و معاون امور فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید