Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی ساری خبر داد:

تخصیص دو میلیارد اعتبار برای توسعه کشت گیاهان دارویی در ساری

مدیر جهاد کشاورزی ساری از تخصیص یک میلیارد و 970 میلیون ریال اعتبار برای توسعه کشت گیاهان دارویی در باغات دیم و اراضی شیب‌دار این شهرستان خبر داد.

تخصیص دو میلیارد اعتبار برای توسعه کشت گیاهان دارویی در ساری
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، سید اسماعیل علوی با اشاره به کشت گیاهان دارویی در روستای کوات شهرستان ساری، بیان کرد: یک میلیارد و 970 میلیون ریال اعتبار برای توسعه کشت گیاهان دارویی در باغات دیم و اراضی شیب‌دار این شهرستان تخصیص یافت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با بیان اینکه گیاهان دارویی به‌‌عنوان ذخایر و گنجینه‌های ژنتیکی اجدادی می‌تواند بزرگترین ثروت ملی از تولیدات مهم  بخش کشاورزی محسوب شود، خاطرنشان کرد: روستای کوات در منطقه چهاردانگه این شهرستان با 35 هکتار اراضی کشت گیاهان دارویی از مناطق ویژه تولید این محصول است.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق کشاورزی پایدار، کاهش هزینه‌ها و تسهیل شرایط برای کشاورزان لازم است بخش گیاهان دارویی را مانند گندم و جو صنعتی کنیم و  ورود شرکت‌های دانش‌‌بنیان به این بخش را داشته باشیم، گفت: شرکت‌ دانش‌‌بنیان نوزده گیاه گوهرچشمه خورشید در این بخش مجوزهای لازم برای توسعه و تولید گیاهان دارویی در منطقه را در اختیار دارد.

این مسئول توضیح داد: تاکنون 123 هزار اصله نشا آویشن باغی، 140 هزار اصله اسطوخودوس و 117 هزار و 103 نشا رزماری تحویل این شرکت شد.

علوی با اشاره به اینکه اجرای «طرح جهش تولید گیاهان دارویی» مورد توجه جهاد کشاورزی است، گفت: کشت گیاهان دارویی به خصوص در مناطقی که با کمبود آب کشاورزی مواجه هستند به کشاورزان و بهره‌برداران این بخش توصیه می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید