Iranian Agriculture News Agency

استاندار مازندران:

تولید گیاهان دارویی اقتصاد روستا را متحول می‌کند

استاندار مازندران گفت: گیاهان دارویی که در روستاها تولید می‌شود ظرفیت بزرگی است که می‌تواند اقتصاد روستا را متحول کند.

تولید گیاهان دارویی اقتصاد روستا را متحول می‌کند

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در بازدید از گروه صنعتی غذایی ۱۱۱ در بابلسر، گفت: هدف از بازدید این مجموعه این است که مواد اولیه‌ای که این کارخانه نیاز دارد را در مراکز ثقل تولید آن که روستاها هستند تامین کنیم.

وی ادامه داد: باید نسبت به خرید تضمینی از روستاییان برنامه داشته باشیم و محصولات آنان را خریداری کنیم و با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که در روستاها نهفته است باید این تولیدات را شناسایی کنیم.

استاندار مازندران بیان کرد: گیاهان دارویی که در روستاها تولید می‌شود ظرفیت بزرگی است که می‌تواند اقتصاد روستا را متحول کند.

حسینی پور خاطرنشان کرد: ایران دو درصد نیازهای گیاهان دارویی را تامین می‌کند و مازندران با توجه به اقلیم مناسبی که دارد به تنهایی می‌تواند این عدد را به ۱۰ درصد برساند‌.

وی توضیح داد: یکی از سیاست‌گذاری‌ها در شورای سیاست‌گذاری کشاورزی استان باید توسعه گیاهان دارویی باشد که برای توانمندسازی اقتصاد روستا باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران گفت: سامانه جامع در استان راه اندازی شود تا همه به مجموعه تولیدات استان دسترسی داشته باشند تا زنجیره تولید تکمیل شود.

وی ادامه داد: باید همه صادرات از طریق گمرک استان انجام شود و نباید صادرات مازندران از سایر استان‌ها باشد و باید خروجی صادرات را از استان مازندران داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید