Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

مازندران در صنعت طیور پرچم‌دار کشور است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: اولین زنجیره تولید کشور هستیم و در صنعت طیور، مازندران به‌عنوان پرچم دار این صنعت است.

مازندران در صنعت طیور پرچم‌دار کشور است

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، حسن عنایتی کلیجی در آیین افتتاح کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان تنکابن با بیان اینکه توسعه کشاورزی دنیا منوط به توسعه تولید گندم است که نیاز اول جامعه است، گفت: امسال ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شد.

وی ادامه داد: مازندران بخشی از غذای کشور را تامین می‌کند و جزء استان‌های برخوردار کشور هستیم چراکه در تثبیت بازار و تامین غذا نقش برجسته و بارز را در کشور داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه ۸۳ پروژه در بخش کشاورزی در هفته دولت به مرحله کلنگ زنی، افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است، گفت: در بحث امنیت غذایی به این موضوع تاکید شده که باید غذای کافی، دسترس و سالم و بهداشتی در اختیار مردم قرار گیرد.

عنایتی بیان کرد: اولین زنجیره تولید کشور هستیم و در صنعت طیور، مازندران به‌عنوان پرچم‌دار این صنعت است.

وی یادآور شد: غرب استان از کشتارگاه مکانیزه و مدرن مغفول بود و در حال حاضر این اتفاق در شهرستان تنکابن رخ داده و کشتارگاه صنعتی دام به‌صورت مکانیزه مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران توضیح داد: این کشتارگاه که امروز به مرحله افتتاح رسید در گام نخست تا ۱۰ هزار تن دام سنگین را پوشش می‌دهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید