Iranian Agriculture News Agency

مازندران تولیدکننده نخست محصولات کشاورزی کشور

استاندار مازندران گفت: تولیدکننده اول محصولات کشاورزی در کشور هستیم و باید بیشترین صادرکننده محصولات کشاورزی هم باشیم.

مازندران تولیدکننده نخست محصولات کشاورزی کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در آیین افتتاح کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان تنکابن گفت: از بهترین روزهای من حضور در بین فعالین بخش کشاورزی است چراکه این قشر عاشق تولید و امنیت غذایی هستند.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌های توسعه، توجه به دانش نو و فناوری جدید است و به همین منظور باید به سمت دانش‌بنیان رفتن پیش رویم تا بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

استاندار مازندران بیان کرد: آگاهی مردم نسبت به گذشته به شدت در حال افزایش است، مردم به راحتی از حقوق خود مطلع می‌شوند و این امر سبب شد کار مسئولین دنیا سخت شود و مدیریت کردن با چالش مواجه شود.

حسینی پور با بیان اینکه امنیت غذایی از منظر اسلام جایگاه بالایی دارد، ادامه داد: وقتی احکام غذا را در قرآن و اسلام جستجو می‌کنیم متوجه می‌شویم موضوع ویژه و مهمی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر امنیت غذایی در جامعه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و بیشترین تاکید مقام معظم رهبری بر روی تولید غذا است.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: تولیدکننده اول محصولات کشاورزی در کشور هستیم و باید بیشترین صادرکننده محصولات کشاورزی هم باشیم.

حسینی پور یادآور شد: اگر بخواهیم تولیدکننده ثروت برای مردم باشیم راهی نداریم جز اینکه به فناوری‌های نوین رو آوریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید