Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

مازندران لنگرگاه تامین گوشت سفید کشور است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران لنگرگاه تامین گوشت سفید کشور است و اگر حتی یک روز مرغ به تهران نمی‌رفت بازار و نیاز مرغ تهران بهم می‌ریخت.

مازندران لنگرگاه تامین گوشت سفید کشور است

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه شورای حفاظت آب و کشاورزی جویبار اظهار کرد: حذف یارانه و تغییر اقلیم دو موضوع مهمی بود که بخش کشاورزی با آن مواجه بود و با همه شرایط سخت، تولیدکنندگان در کنار تولید ایستادند و از رسالت خود عقب‌نشینی نکردند.

وی ادامه داد: مازندران لنگرگاه تأمین گوشت سفید کشور است و اگر حتی یک روز مرغ به تهران نمی‌رفت بازار و نیاز مرغ تهران به هم می‌ریخت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران توضیح داد: جویبار کلکسیون تولیدات کشاورزی است و صنعت کشاورزی در این شهرستان به معنای واقعی تجلی پیدا کرد‌.

این مسئول خاطرنشان کرد: ظرفیت‌هایی از فنّاوری در این شهرستان بسترسازی شد و در همه فصول این شهرستان تولید دارد و نقش خود را در تولید استان به‌خوبی ایفا می‌کند چراکه تولیدکنندگان باانگیزه‌ای دارد.

عنایتی ادامه داد: جویبار شهرستان موفق در حوزه زیرساخت کشاورزی است اما باید تلاش بیشتر صورت گیرد تا رشد تولید را شاهد باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: به دنبال الگوی کشت در بخش کشاورزی هستیم و باید به سمت بهبود زیرساخت برویم تا پایداری تأمین آب را داشته باشیم.

وی بیان کرد: باید به صنایع تبدیلی و تکمیلی جویبار توجه شود و تجاری‌سازی محصولات کشاورزی این شهرستان موردتوجه قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: شهرستان جویبار زنجیره کامل صنعت طیور را دارا است. باید این ظرفیت را ارتقا دهد و به استانداردهای مطلوب برسد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید