Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی جویبار خبر داد:

پیش‌بینی تولید 81 هزار تن برنج در جویبار

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی جویبار از پیش‌بینی تولید 81 هزار تن شلتوک برنج در شالیزاهای این شهرستان خبر داد.

پیش‌بینی تولید 81 هزار تن برنج در جویبار
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، عبدالله رحیمی با اشاره به آغاز برداشت خوشه‌های طلایی برنج در اراضی شالیزاری شهرستان جویبار، گفت: برداشت شلتوک برنج از 12 هزار و 500 هکتار شالیزار این شهرستان آغاز شد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جویبار با بیان اینکه برای برداشت محصول از این اراضی از 635 دستگاه ماشین مخصوص برداشت برنج استفاده می‌شود، افزود: 74 درصد شالیزارهای این شهرستان ارقام محلی هاشمی و طارم و 26 درصد مابقی ارقام پرمحصول کشت شد.

وی با اشاره به اینکه برداشت محصول برنج در جویبار آغاز شد و تا پایان مردادماه ادامه دارد، گفت: پیش‌بینی می شود 81 هزار تن شلتوک برنج در این شهرستان تولید شود.

این مقام مسئول تعداد واحدهای شالیکوبی این شهرستان را 35 کارخانه مدرن، صنعتی و سه کارخانه سنتی و قدیمی اعلام کرد و افزود: در  کارخانه‌های شالیکوبی علاوه‌بر تبدیل شلتوک‌های تولیدی کشاورزان جویباری، شلتوک شالیزارهای شهرهای همجوار نیز به برنج سفید تبدیل می‌شود.

وی بیمه شالیزارهای منطقه را در برابر حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل، سرما، طوفان، بادهای گرم و خشک‌سالی بسیار موُثر دانست و گفت: سال‌ زراعی امسال سه هزار و 504 هکتار از شالیزارهای این شهرستان در برابر این حوادث بیمه شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید