Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود اعلام کرد:

صادرات هزار تن هلو و شلیل از میاندورود به خارج کشور

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود از صادرات یک هزار تن هلو و شلیل از این شهرستان به خارج از کشور تاکنون خبر داد.

صادرات هزار تن هلو و شلیل از میاندورود به خارج کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، محمدباقر اسفندیاری با اشاره به ارسال محموله‌های صادراتی هلو و شلیل از شهرستان میاندورود به خارج از کشور، بیان کرد: تاکنون بیش از یک هزار تن شلیل و هلو از این شهرستان به کشورهای روسیه و عراق صادر شد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود بابیان اینکه در این شهرستان ارقام مختلف شلیل زودرس، میان‌رس و دیررس کشت و به‌تدریج برداشت و تا ابتدای مهر به بازار مصرف روانه می‌شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود مقدار صادرات شلیل تا پایان برداشت افزایش خوبی داشته باشد و سبب ارزآوری و اشتغال‌زایی خوبی در منطقه شود.

اسفندیاری با اشاره به اینکه سطح باغ‌های سیاه ریشه این شهرستان سه هزار و 721 هکتار است که سه هزار و 311 هکتار آن به هلو و شلیل اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به برداشت‌های انجام‌شده، پیش‌بینی می‌شود با میانگین عملکرد 23 تن در هر هکتار، بیش از 76 هزار تن شلیل در این شهرستان تولید و روانه بازار شود.

وی بابیان اینکه رعایت برخی نکات کلیدی در زمان برداشت شلیل، متضمن کاهش ضایعات است، گفت: وجود کارگران ماهر، جلوگیری از ایجاد زخم در سطح پوست میوه، عدم مخلوط کردن میوه‌هایی که قبل از برداشت روی خاک افتاده با میوه‌های تازه چیده شده از نکات مهم در برداشت این محصول است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید