Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

کم شدن فاصله دریافت و پرداخت وجه گندم با دستور رئیس جمهور

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با دستور رئیس جمهور مقرر شد فاصله دریافت گندم و پرداخت وجه آن به کشاورزان را به حداقل برسانیم.

کم شدن فاصله دریافت و پرداخت وجه گندم با دستور رئیس جمهور

به گزارش خبرنگار ایانا از مازندران، وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با آیت الله محمدی لائینی نماینده  ولی فقیه در مازندران از تامین خط اعتباری خرید برنج ایرانی خبر داد و گفت: واردات برنج هم مشروط به خرید برنج از تولیدکننده داخلی خواهد بود.

محمدعلی نیکبخت با بیان اینکه تاکنون ۶ میلیون تن گندم از گندم‌کاران کشور خریداری شده است، گفت: ۹۰ هزار میلیارد تومان ارزش گندم‌های خریداری شده است.

این مقام مسئول افزود: ۵۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده و پرداخت مابقی نیز در دستور کار است.

وی گفت: مقرر شده است وزارت نفت مابقی وجه گندم که باید به کشاورزان پرداخت شود را تامین کند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت:  کشاورزان گندم تولیدی خود را تحویل می‌دهند اما با تاخیر مطالبات خود را می‌گیرند که با دستور رئیس جمهور مقرر شد فاصله دریافت گندم و پرداخت وجه آن به کشاورزان را به حداقل برسانیم.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم گندم همان ۱۵ هزار تومان است که ابلاغ شده و ملاک خرید و پرداخت مطالبات نیز بر اساس این قیمت انجام می‌شود.

نیکبخت با بیان اینکه اولویت وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولید داخل و تولید کننده داخلی است، ادامه داد: اگر می‌خواهیم به تنظیم بازار برسیم و امنیت غذایی ۸۵ میلیون نفر را تامین کنیم، باید از تولید به تامین کالا برسیم و تنظیم بازار اتفاق بیفتد.

وی گفت: نگاه این وزارت‌خانه به داخل است و در تصمیماتی که در خصوص واردات یا صادرات گرفته می‌شود به تولید داخل و تولید کننده داخلی توجه خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: انتقال وظیفه تنظیم بازار به وزارت کشاورزی برای این نیست که برای تامین کالا نگاه به واردات داشته باشد و محصول از خارج وارد شود بلکه آنچه مهم است این است که تنظیم کالا باید در داخل تامین شود

وی گفت: اولین سفر استانی بعد از ۲۴ روز آغاز به کار در وزارت‌خانه را به شمال کشور داشتم که نشان از اهمیت این استان‌ها دارد.

نیکبخت افزود: مازندران بخشی مهمی از نیاز داخل و بازار صادراتی محصولاتی مانند برنج، مرکبات، چای، ماهیان و طیور را تامین می‌کند به همین دلیل در تولید و سرمایه گذاری و اشتغال جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت استان موظف به پشتیبانی از کشاورزان هستیم و هدف ما هم حمایت از تولید داخل و تولید کننده داخل است.

وزیر جهاد کشاورزی به اهمیت آب بندان‌ها در تامین آب زراعی مازندران اشاره کرد و گفت: اعتبار خاصی برای توسعه آب بندان‌ها اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید